Wpis z mikrobloga

@glos_zenady: nie ma alternatywy. Ewentualnie M2 z większym dyskiem ssd które ma dwa banki pamieci. Reszta jest w tyle. Delle akurat jeśli chodzi o laptopy kreują się na solidne i biznesowe ale to klasa niżej w awaryjności niż asus czy Lenovo. Mógłbyś ewentualnie rozważać ThinkPad ale żaden w kwestii wykonania, czasu na baterii i ogólnego doznania jakości niestety nie pobije M1/M2. Te Macbooki to takie gamechangery inna architektura ktora wyszła lepiej
@KotBojowy:
bo pasuje pod opis opa:

Dobre wykonanie, lekki, przyzwoite: ekran, klawiatura i touchpad, możliwość 32GB ramu, bez trybu suszarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

do 10k, pod #linux i programowanie w #java

a jak kupi maka to i tak zostanie na macos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@glos_zenady: x1 10gen, T14 3gen z amd. Choc nawet jako milosnik thinkpadow powiem ze mbp14 jest tak dobry, ze ciezko dla niego o jakas konkurencje. Jego jedyne minusy to drogie/niemożliwe naprawy. No i moim zdaniem klawiatura w thinkpadach jest sporo lepsza. Za to w macbooku kultura pracy sztos, wydajnosc super, ekran super, touchpad najlepszy na rynku, bardzo dobry czas pracy na baterii.

Ja thinkpadow uzywam głównie dlatego ze 15" maja numpad,
mbp14 jest tak dobry, ze ciezko dla niego o jakas konkurencje


@MercedesBenizPolska: ale ja to wiem, pisałem też o tym wyżej :) kiedyś miałem właśnie mbp14 i teraz po prostu chciałbym mniejsze zło, bo z macos i apple mi ostatnio nie po drodze, a stawianie linuxa/windowsa na maku mija się z celem w moim przypadku

raczej właśnie celuję w x1, ale zakup planuję w wakacje więc może coś jeszcze zmieni się.
@ovsky: najnowszy xps 13. Po tygodniu wszystkie flaki wymienione (mobo, cpu, etc) bo losowe restarty.
Ubuntu 20.04, na 22.04 nie dzialalo wifi i coś tam jeszcze, nie pamiętam dokładnie bo to sluzbowy i support mi go ogarnial. Problemy z wybudzeniem z hibernacji bo i915 ma buga, fix oczywiście nie backportowany do kernela 5.4 od Della.

Kijowe podswietlenie klawiatury, które tylko utrudnia jak nie jest super ciemno. Trackpad nie stal nawet blisko
@Admiral16: kurde szatan... grubo...

Może to dlatego że kiedyś produkowali takie rzeczy z lepszych materiałów. No nie wiem... Moj zaliczył jakieś dziwne upadki, czy transport w dość kiepskich warunkach, używanie na kocyku itp no i na razie niezniszczony:o

Ogólnie bym go sprzedał, ale obudowa "popenkala" od turbulencji, więc używam dalej xd