Wpis z mikrobloga

Czy tylko w Polsce jest taki chlew i januszostwo, że jak wystawiam fakturę z terminem płatności na 2 tygodnie to kasa przychodzi w ostatni dzień? Ja pierdzielę, potrafią dosłownie do ostatniej godziny i minuty trzymać hajs jeśli mogą...

#dzialalnoscgospodarcza #gorzkiezale
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że jak wystawiam fakturę z terminem płatności na 2 tygodnie to kasa przychodzi w ostatni dzień?


@Murasame: przeciez tak kazdy robi zeby maksymalizować przeplywy gotowkowe. Np ktos moze trzymac na lokacie kase prez 13 dni i dostnaie jakis grosz i dopiero wysyla.
  • Odpowiedz
@Murasame: każdy jest januszem, i woli zatrzymywać pieniądze u siebie, dlatego jak chcesz wcześniej to też musisz januszowstwo wykorzystać w swoim interesie, daj 1.5% zniżki za płatność w ciągu 3 dni roboczych, 1% za płatność w terminie. Działa to jak magia
  • Odpowiedz
@Murasame: wszyscy przelew zlecaja natychmiast tylko ustawiaja date wyjscia na date z terminu platnosci. Skoro napisales ze termin platnosci to 12.05.2023 to tego dnia mam ci kase wyslac, c'nie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame: W Polsce jest jakieś upośledzenie pod względem terminowości. Gorzej niż w krajach śródziemnomorskich czy latynoamerykańskich. Tam chociaż więź żeby się spodziewać kilku dni obsuwy to wystawiasz termin płatności na kilka dni wcześniej

W Polsce zapierają się nogami i rękami, że będzie XYZ, a jest później xD Polacy powinni sobie kupić kalendarz.

Oczywiście w drugą stronę jak ktoś takiemu paniczowi nie zapłaci w terminie to wysyła przedsądowe wezwania do zapłaty
  • Odpowiedz
@Murasame januszostwo to póki co tylko ty tu pokazujesz. Zgadzasz się na płatność w terminie 14 dni i masz pretensje że przelew nie wchodzi wcześniej. No po prostu xD
  • Odpowiedz
1% za płatność w terminie. Działa to jak magia


@Jaslanin: widzę, że niemieckie rozwiązania i u nas się przyjmują. Za pierwszym razem jak widziałem takie warunki płatności to się zastanawiałem o co chodzi. A później mi klient powiedział, że "nikt nie płaci w terminie, tylko czeka aż będzie miał drugą fakturę, żeby opłacić pierwszą. Więc trzeba dać rabat."
  • Odpowiedz