Wpis z mikrobloga

@Glacial: Na Switchu nie odpalisz gier pecetowych. Przeczytałeś w ogóle mój komentarz czy tak samo jak każdy skończony kretyn powielasz tę samą bzdurę że "to i to jest przenośne i gra się na tym w gry więc to jest to samo"?

Tak jak @Kryspin013 mówił, Deck to jest pecet, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tak samo powiesz że laptop gamingowy to dokładnie to samo co Switch? Że zagrasz na tym i
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Pisałem, swego czasu się tym bawiłem, może coś się pozmieniało. Gdy ja się tym bawiłem to odpalenie gier na czystym prefixie kończyło się wywaleniem.

Więc to co zrobiło valve to wypuściło ogólnie działające narzędzie, a użytkownicy zgłaszają tylko szczególne poprawki gdy faktycznie jakaś gra wymaga pod spodem jakiejś konfiguracji w systemie, niestandardowych libów czy minimalnie oskryptowania czegoś przed uruchomieniem (np zmiana konfiguracji gry w samych plikach gry).


A jednak trzeba
  • Odpowiedz
@supra107 nie muszę czytać całych komentarzy jakichś kretynów, żeby wiedzieć że piszą kompletne bzdury.

Mam zarówno switcha jak i Decka. Jeden i drugi sprzęt to przenośna konsola do gier. I nie zmieni tego fakt, że na decku odpalisz większą ilość gier, czy możesz użyć go jak kompa, po podłączeniu do niego peryferii.

Wciąż deck i switch to przenośne konsole do gier.


@Glacial: ty, a co odróżnia konsolę stacjonarną od mini pc'ta
  • Odpowiedz
@Glacial: Zapomniałeś o czym jest cała ta dyskusja? O tym czy Deck jest konkurencją dla Switcha. No i właśnie #!$%@? nie jest, bo Switch nie broni się sprzętem tylko grami, grami które są dostępne tylko na Switchu których nie odpalisz na Decku, a nawet jeżeli odpalisz to to będzie promil promila graczy w porównaniu do Nintendo.

Jeszcze raz, dyskusja jest o tym czy Steam Deck STANOWI ZAGROŻENIE DLA FINANSÓW NINTENDO bo
  • Odpowiedz
@Rudz1elec: @Kryspin013: @supra107: długo myślałem nad tym, by kupić Switcha. Przeszło mi jak ogłoszono Steam Decka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli chciałem kupić urządzenie do przenośnego grania, miałem swój typ, wyszło inne urządzenie służące do przenośnego grania i ochota na kupno pierwszego mi przeszła.

I co teraz? W żaden sposób te dwa urządzenia nie konkurują ze sobą?

Są to dwa kompletnie różne urządzenia, ale paradoksalnie
  • Odpowiedz
@MrGalosh: Nie konkurują dlatego że nie mają tej samej biblioteki gier. Ty wolałeś bibliotekę pecetową więc wybrałeś Decka. Ktoś inny będzie chciał zagrać w gry od Nintendo to kupi Switcha. A tak się składa że Nintendo ma mocną markę więc nie boi się tego że tam x graczy będzie wolało kupić Decka niż Switcha bo to pewnie i tak nie była ich główna grupa odbiorców.

Warto przypomnieć że Switch jest obecnie
  • Odpowiedz
Nie konkurują dlatego że nie mają tej samej biblioteki gier.


@supra107: to XBox i PlayStation też ze sobą nie konkurują?

Ty wolałeś bibliotekę pecetową więc wybrałeś Decka. Ktoś inny będzie chciał zagrać w gry od Nintendo to kupi Switcha.


No tak, jak ktoś kupuje Switcha ze względu na bibliotekę gier od Nintendo to SteamDeck nie jest żadną konkurencją.
Ale trochę pominąłeś clue mojej wypowiedzi - czyli ludzi takich jak ja, którzy
  • Odpowiedz
@Rudz1elec: @Kryspin013: @supra107: długo myślałem nad tym, by kupić Switcha. Przeszło mi jak ogłoszono Steam Decka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MrGalosh: no i git

Ja też bym kupił decka gdyby nie kupił lapka wcześniej i nie miał już switcha.

I co teraz? W żaden sposób te dwa urządzenia nie konkurują ze sobą?


Nie, bo target jest inny. Deck w praktyce nie jest konkurentem żadnej
  • Odpowiedz
to XBox i PlayStation też ze sobą nie konkurują?


@MrGalosh: XB i PS ze sobą konkurują, ale Switch nie konkuruje z nikim, Nintendo robi swoje, mają własną konsolę, własną platformę i własne gry, i nie próbują rywalizować z grupą odbiorczą Sony i Microsoftu. Podobnie jak nie próbują rywalizować z grupą odbiorczą Valve i vice versa.

Oczywiście, że SteamDeck nie zdetronizuje Switcha. Valve pewnie nawet nigdy takie scenariusza nie zakładało.

Ale możliwe,
  • Odpowiedz
A SteamDeck zachęca chociażby tym, że większość osób która go kupuje już ma sporą bibliotekę gier do ogrania ¯(ツ)/¯


@MrGalosh: No super ale my tu o tym dyskutujemy kto ma jaką bibliotekę gier czy steam deck jest konsolą? xD Co to w ogóle ma do tematu. My to wiemy kocie ale to nic nie zmienia w tej dyskusji


@Kryspin013: ja nie dyskutuję o tym czy jest konsolą tylko o tym,
  • Odpowiedz
SteamDeck to przenośne urządzenie do grania - nazywanie jej konsolką przenośną nie jest zbrodnią przeciwko ludzkości


@MrGalosh: Laptopy gamingowe to też przenośne urządzenia do grania. Rozumiem że je też nazwiesz konsolami i będziesz uważać je jako konkurencję rynkową dla Decka i Switcha? Przecież cała ta dyskusja jest, jak so sam powiedziałeś, zabawą w semantykę. xD
  • Odpowiedz
: Laptopy gamingowe to też przenośne urządzenia do grania. Rozumiem że je też nazwiesz konsolami i będziesz uważać je jako konkurencję rynkową dla Decka i Switcha?


@supra107: pełnoprawny PC z fizyczną klawiaturą, touch padem, absolutnym brakiem problemów z postawieniem czy to Windowsa czy Linuksa i wykonywanie poza grą zwykłej pracy na np. dokumentach, pisaniem kodu, montowaniem filmów etc. vs. steam deck mający do obsługi jedynie zintegrowanego ze sobą pada i niewielki
  • Odpowiedz
@MrGalosh: w zaden sposob nie konkuruja, to bylo troche uproszeczenie z mojej strony, ale mowienie ze steamdeck to konkurencja dla switcha to juz jest mocnoe naduzycie.
To jest zupelnie inny target ludzi.
Wiadomo, ze pewnie uczkna kilka procent, takich niezdecydowanych jak Ty, ale nie jest to realna konkurencja czy zagrazajaca, bo ludzie czego innego chca od steamdecka a co innego nintendo.
Wyraznie to widac na grupach dookola nintendo na fb, gdzie
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ja nie dyskutuję o tym czy jest konsolą tylko o tym, czy te dwa urządzenia są dla siebie konkurencją. Zresztą prowadzenie dyskusji w kierunku "jak śmiesz nazywać StemDeck konsolą?!!1" to trochę niepotrzebna zabawa w semantykę.


NO ALE CAŁA TA DYSKUSJA SIĘ NA TYM OPIERAŁA. To ty tu przyszedłeś zmienić temat xD

@Kryspin013: ja nie dyskutuję o tym czy jest konsolą tylko o tym, czy te dwa urządzenia są
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Poczytałem trochę więcej o Protonie, no i faktycznie dużo się pozmieniało.


@Pabick: Od strony usera to nic się nie pozmieniało. Jedyne co się zmieniło to dxvk i duża ilosć patchy na asynchroniczne rzeczy, ale od strony usera to nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@supra107: widać że nie macie pojęcia o czym piszecie. Tylko totalny debil porównuje laptopa do steam decka.

PS: tak SD to konkurencja dla switcha i te głupoty co tu są wypisywane niczego nie zmienią.
o/
  • Odpowiedz