Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o komunikacie #steam w związku z systemem operacyjnym? Wyświetla mi się, że za jakiś czas utracę dostęp do Steama, a co za tym idzie wszystkich kupionych gier. Czy jeśli chodzi o prawo konsumenckie to takie coś jest w ogóle dozwolone? Nie zamierzam zmieniać systemu operacyjnego. Stracę gry za które zapłaciłam. Czy Steam nie powinien w takich przypadkach zwrócić pieniędzy?

#prawo #internet #komputery #gry #pcmasterrace #windows
  • 59
@MuszkaOwocowka: po pierwsze zmien windowsa, po drugie steam nie zabierze ci gier i konta - jak pobierzesz nowego windowsa to nadal bedziesz miala dostep, po drugie ty nie posiadasz tego konta i tych gier na własność, jak kupisz gre na steam to oni ci tylko ją udostępniają i w każdej chwili mogą zabrać/zablokować - każda gra cyforwa tak działa, nieważne na jakiej platformie.
@MuszkaOwocowka: używanie niewspieranych wersji systemów operacyjnych to proszenie się o kłopoty.

Albo zaktualizuj system, albo nie trzymaj tam żadnych ważnych rzeczy, a najlepiej w ogóle odetnij go od internetu.
Dodatkowo przytaczam wyniki Steam Survey


@supra107: no ciekawe jakie byłyby wyniki gdyby kolejne edycje windowsa nie były darmowymi aktualizacjami, hmmm

Albo zaktualizuj system, albo nie trzymaj tam żadnych ważnych rzeczy, a najlepiej w ogóle odetnij go od internetu.


@anb: no ja nie trzymam na przykład, najmłodszą grą jaką mam na stanie jest euro truck simulator 2, kompa mam starego, potrzeby niewielkie i równie niewiele czasu na #!$%@? się ze stawianiem
no ciekawe jakie byłyby wyniki gdyby kolejne edycje windowsa nie były darmowymi aktualizacjami


@Pangia: no ale są. Lipa, co?
Zresztą, byłby pewnie podobne do tych jakie były zanim pojawiły się te darmowe aktualizacje.

nie chcę zmieniać systemu


@MuszkaOwocowka: to nie zmieniaj. Nie odpalisz steama, ale będziesz dalej móc korzystać ze swojego ukochanego, niewspieranego od 3,5 roku, systemu.
Ja to nie rozumiem tego rozdźwięku u wielu. W smartfonach przeważnie jest kwik, że dany telefon traci wsparcie po kilku latach i nie ma najnowszych wersji andka (tutaj chwali się iphona że to wsparcie jest dłuższe). Jednocześnie nikt nie ma problemów żeby się na bieżąco aktualizować. Ale już w kompach dla wielu aktualizacja to jakaś mega bolesna rzecz, odkładają to ile mogą, chociaż zysku z tego w zasadzie nie ma. Wolą poświęcić
@MuszkaOwocowka: również siedzę na 7mce. Ostatnio nawet spotifaj się pluje o to. Od 2015 roku na tej instalce śmigam bez problemów. Migracja na nowy system jest zbyt uciążliwa. Ostatecznie postawię sobie drugi system obok
Ale już w kompach dla wielu aktualizacja to jakaś mega bolesna rzecz, odkładają to ile mogą


@mlodyapollo: bo przy aktualizacji smartfona to kliknięcie i tyle. Jest nacisk na zachowanie danych, sprzęt jest w miarę jednolity, w najgorszym wypadku upgrade się nie powiedzie i trzeba będzie w serwisie wrócić do poprzedniej wersji.

W komputerze masz znacznie więcej danych, upgrade systemu to wielkie przedsięwzięcie w którym pierdyliard rzeczy może pójść źle. Praktycznie zawsze
@MuszkaOwocowka: Też mnie to #!$%@?. Mam w pracy 11 i mnie #!$%@? wszystko XD i ktoś #!$%@? że przy każdym systemie jest ta sama gadka XD no nie, jak wyszła Vista to większość osób (instytut danych z dupy) wracała do xp i czekała na 7.