Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o komunikacie #steam w związku z systemem operacyjnym? Wyświetla mi się, że za jakiś czas utracę dostęp do Steama, a co za tym idzie wszystkich kupionych gier. Czy jeśli chodzi o prawo konsumenckie to takie coś jest w ogóle dozwolone? Nie zamierzam zmieniać systemu operacyjnego. Stracę gry za które zapłaciłam. Czy Steam nie powinien w takich przypadkach zwrócić pieniędzy?

#prawo #internet #komputery #gry #pcmasterrace #windows
  • 59
w którym pierdyliard rzeczy może pójść źle.


@enron: Równie dobrze możesz tak mówić o jakiejkolwiek aktualizacji systemowej na pc. Tak właściwie jeśli nie będzie to błąd w bardzo niefortunnym momencie rollback powinien być możliwy bez problemu. Nie wiem jak wygląda sytuacja, w której ktoś posiada dwa systemu postawione obok siebie, bo wtedy faktycznie może się popsuć. Tak właściwie jedynym problemem jest zrobienie kopii zapasowej danych, które są dla ciebie ważne i
@MuszkaOwocowka: owszem. jest to bezczelne wymuszenie, ale spróbuj dojść swoich praw w jakimkolwiek sądzie bez wydania na procesy tysiąca razy więcej pieniędzy które mogłabyś odzyskać?

Steam zdaje sobie z tego doskonale sprawę więc ma ciebie królewsko w dupie.
W smartfonach przeważnie jest kwik, że dany telefon traci wsparcie po kilku latach i nie ma najnowszych wersji andka (tutaj chwali się iphona że to wsparcie jest dłuższe). Jednocześnie nikt nie ma problemów żeby się na bieżąco aktualizować


@mlodyapollo: mnie denerwuja update'y androida. np. bubble messengera juz dwukrotnie zostaly pogorszone przez to. mniejsze okienko, dluzsze animacje, bombelek nie przyklejajacy sie do krawedzi ekranu tylko troche obok krawedzi, bugi. dramat, wolalbym zostac
@enron: Aktualizacja systemu to wielkie przedsięwzięcie? Ja myślałem, ze to jedno kliknięcie albo jedna komenda w terminalu.


@BreathDeath: w linuksie owszem, ale tutaj raczej ból dotyczy windowsów ( ͡º ͜ʖ͡º)
A co do linuxa... miej sobie jakiś dłużej hostowany system z wieloma aplikacjami pythonowymi, najlepiej z róznymi wersjami pythona, django, kompilowanych modułów... Powodzenia w upgradzie. Chyba już wolałbym aktualizować windowsa xD
w którym pierdyliard rzeczy może pójść źle.

@enron: Równie dobrze możesz tak mówić o jakiejkolwiek aktualizacji systemowej na pc. Tak właściwie jeśli nie będzie to błąd w bardzo niefortunnym momencie rollback powinien być możliwy bez problemu. Nie wiem jak wygląda sytuacja, w której ktoś posiada dwa systemu postawione obok siebie, bo wtedy faktycznie może


Przy dwóch systemach raczej nic się nie popsuje, o ile instalator (albo użytkownik) nie jest tak zjepany,
A raczej nikt nie ma czystego systemu, problem właśnie w danych, zainstalowanych aplikacjach itd.


@enron: Nie wyraziłem się tu jasno, czysty w sensie wolny od wszelkich programów stron trzecich, które lubią wrzucać swoje z reguły nie potrzebne i dziwne aplikacje zostały tam wrzucone przez producenta/sprzedawce.

przy telefonach rzadko kiedy jest problem, chyba że mamy jakieś totalne dziwadło.

Chodzi o aplikacje wrzucane tam przez producenta, które często dublują te już posiadane i
@BreathDeath oczywiście że wszystko na venv. Ale to nic nie da, jeśli zrobisz upgrade systemu i pójdą w górę biblioteki systemowe, których używały komponenty takiego venva budowane lokalnie. Niech jeszcze w nowym systemie będzie duży upgrade glibc albo gcc, to trudniej będzie z tego wybrnąć niż gdyby w serwer przywaliła bomba atomowa xD
@enron: być może. Nie wiem jak bardzo aktualizacja pochrzani moje obecne programy i pluginy (wiele z nich jest już niedostępnych więc nie miałbym jak ich ponownie zainstalować), które potrzebne mi są do pracy. Dlatego wolałbym postawić obok system i stopniowo migrować potrzebne mi oprogramowanie, a jak już wszytko będzie działać jak na 7, wtedy ewentualnie odstawić siódemkę
@enron: To trzeba będzie naprawić. :)


@BreathDeath: czasami jest FUBAR ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy, że coś chodzi na antycznym pythonie/django albo używa bibliotek, które przestały być wspierane - wtedy w zasadzie nie ma szans tego doprowadzić do działania i jedyne co pozostaje to odpalenie w proxmox albo dockery (o ile nie jest coś zależne od kernela)
@MuszkaOwocowka: No niestety, przepchnęli parę lat temu zmianę w regulaminie że to nie twoje gry i w zasadzie nic ci się nie należy i masz dziękować za to że możesz korzystać ze steama, przeszło to bez echa i teraz lipa. Jeszcze w komentarzach coś skamlą o tym że to dobrze bo system nieaktualizowany i niebezpieczny jak by chodziło o system bankowy a nie zbędną warstwę wymaganą niestety do odpalenia hirosków czy