Wpis z mikrobloga

korzystając z braku wolnego czasu, Szanowni Przedsiębiorcy, chciałbym Was poinformować za co płacicie w swojej księgowości:

Mamy 8 dni roboczych do terminu rozliczenia rocznego składki zdrowotnej. 8 #!$%@? DNI.

Na ten moment za dużą część klientów nie można złożyć rozliczenia, bo płatnik to, płatnik sramto, płatnik owamto. Płatnik to państwowe ramię odbioru dokumentów zusowskich od #!$%@?ębiorców ( sorry ).

Ciągle są błędy krytyczne, wczoraj była kolejna aktualizacja płatnika, więc wklepywanko od początku. Wejdź, zaimportuj, zaktualizuj, zweryfikuj, zesraj się...

Choćbyśmy sobie przygotowali wszystko w programie księgowym, tak żeby tylko kliknąć i exportować do płatnika, to nie koniecznie, bo jeżeli po aktualizacji płatnika będzie trzeba aktualizować program księgowy ... ??

Tak więc na złożenie pitów w tej #!$%@? księgowości mieliśmy no 2-3 miesiące.
NA ZŁOŻENIE ROZLICZENIA ROCZNEGO SKŁADKI ZDROWOTNEJ MAMY 9 DNI, KTÓRE ZBIEGAJĄ SIĘ Z PODATKIEM DOCHODOWYM.

Tak się żyje w tej #!$%@? księgowości.

#programista15k #ksiegowosc #podatki #gorzkiezale
  • 32
@Nester86: fajno że macie dobre relacje.

Ja jestem z tych co to mówią, że będzie dobrze i sobie poradzimy, a zmianami proszę się nie interesować, bo jak trzeba to przekażę.

Dziś np. przychodzi Janusz i mówi: :(( Areczku, niestety ale w czerwcu będziesz miał dodatkową pracę.
A ja xD : Paaanie "niestety" to używamy tylko w zdaniach z kontrola, urząd czy tam zus.
dlatego korzystam z wfirma i sam się rozliczam, wychodzi 30-40zł/mies za abonament a nie 200zł dla złodziei księgowych ( ͡ ͜ʖ ͡) rozliczenie składki zdrowotnej załatwiłem trzema kliknięciami w 5 minut, później tylko wniosek o zwrot w ZUS PUE i pora na CSa.


@xCinek: jestem ciekaw czy wezwanie przyjdzie do ciebie do wfirmy xd
@kuncfot: @OrzechowyDzem @svr_
ale wezwanie do czego? wystawiam max 3 faktury w miesiącu, księguję 5-10, co tu może pójść nie tak? bez przesady, to nie jest rocket science, rozliczam się w ten sposób od ponad 5 lat i zero problemów. jak mam jakieś obiekcje co do np zasadności kosztów to odpuszczam i tyle, trudno. raz zrobiłem błąd w jpk to miła pani z US zadzwoniła i powiedziała mi co mam poprawić,
@xCinek:
Raz że nie wiesz co tracisz, bo nikt mądrzejszy nie zagląda w Twoje księgi, nie wiesz jakie ulgi i myki można zastosować,
Dwa nie wiesz jaki błąd popełniłeś, a wyjdzie jedynie przy kontroli, nie jakiś tam w jpk. Obecnie w przepisach są wykluczenia, wyłączenia, kruczki i przypadki szczególne.
Trzy, nie wiem co tam robisz, ale uznajmy że jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, co myślisz o człowieku który nie mając ani
@kuncfot:

Raz że nie wiesz co tracisz, bo nikt mądrzejszy nie zagląda w Twoje księgi, nie wiesz jakie ulgi i myki można zastosować,


fakt, to nawet napisałem, ale znajomi którzy korzystają z biur lub usług księgowych są czasem jeszcze mniej poinformowani niż ja - nikt im nie proponuje żadnych optymalizacji. jasne, zaraz powiesz "inne biuro musisz spróbować bo różne som" - być może, ja jak spotkałem się z polecaną przez kogoś
@xCinek: i do tego nawet nie wiesz czy jesteś na tym jakoś stratny bo księgujesz jak uważasz. Ale w twoim akurat przypadku to i tak pewnie nie było by dużej różnicy przy takiej działalności. Tobie może się tak opłaca, ale nie każdemu.