Wpis z mikrobloga

korzystając z braku wolnego czasu, Szanowni Przedsiębiorcy, chciałbym Was poinformować za co płacicie w swojej księgowości:

Mamy 8 dni roboczych do terminu rozliczenia rocznego składki zdrowotnej. 8 #!$%@? DNI.

Na ten moment za dużą część klientów nie można złożyć rozliczenia, bo płatnik to, płatnik sramto, płatnik owamto. Płatnik to państwowe ramię odbioru dokumentów zusowskich od #!$%@?ębiorców ( sorry ).

Ciągle są błędy krytyczne, wczoraj była kolejna aktualizacja płatnika, więc wklepywanko od początku. Wejdź, zaimportuj, zaktualizuj, zweryfikuj, zesraj się...

Choćbyśmy sobie przygotowali wszystko w programie księgowym, tak żeby tylko kliknąć i exportować do płatnika, to nie koniecznie, bo jeżeli po aktualizacji płatnika będzie trzeba aktualizować program księgowy ... ??

Tak więc na złożenie pitów w tej #!$%@? księgowości mieliśmy no 2-3 miesiące.
NA ZŁOŻENIE ROZLICZENIA ROCZNEGO SKŁADKI ZDROWOTNEJ MAMY 9 DNI, KTÓRE ZBIEGAJĄ SIĘ Z PODATKIEM DOCHODOWYM.

Tak się żyje w tej #!$%@? księgowości.

#programista15k #ksiegowosc #podatki #gorzkiezale
  • 32
@2xpapanalepiku: no niech te 30 przedsiębiorców płaci, dajmy na to już drogie biuro czyli 300 złotych

To daje 9000 złotych brutto za prowadzenie DG w branży, w której z dnia na dzień coś się zmienia, bo pan minister wyszedł i tak powiedział, bez ustawy. A jak zrobią ustawę to jeszcze gorzej, bo coś zepsują.

Plus klienci kombinują na fakturach, rozliczeniach, ciągle chcą coś zmieniać, oszczędzać, brać żonę jako pracownika, ale nie
nie można złożyć rozliczenia, bo płatnik to, płatnik sramto, płatnik owamto.


@kuncfot: poczekaj aż ci przyjdzie list z zusu, że masz w #!$%@? zaległości w deklaracjach bo się im coś #!$%@?ło w #!$%@? płatniku i mimo wydrukowania kopii, że wszystko zostało złożone w czasie nadal nikt nic nie wie i w ogóle pan państwo chciał oszukać sztum już czeka cwaniaczku! i latasz jak debil do zusu bo co chwile nowe listy,
@everybodykombinerki: u nas w agencji na help desku już nic nie załatwisz, bo programy robią firmy zewnętrzne i oni tylko mogą przesłać zgłoszenie dalej xD a to że system nie działa od 3 miesięcy no trudno, Ciebie urzędnika terminy i tak obowiązują, a że idą wybory to nagle kilka nowych działań z miesięcznymi terminami gdzie wcześniej czas na weryfikację całego naboru był po kilka miesięcy xD a płacą minimalnie ponad minimalną,
@Mrbimbek: mnie zawsze dziwi jedna rzecz, i to dotyczy wielu branż. Zawsze jest moment w którym wydaje się że już gorzej być nie może, dno. Po czym wchodzi nowy gracz, w Waszym przypadku np infakt i zamiata sprawnie rynek. Mało tego klienci są wniebowzięci, podobno
@kuncfot: dlatego korzystam z wfirma i sam się rozliczam, wychodzi 30-40zł/mies za abonament a nie 200zł dla złodziei księgowych ( ͡ ͜ʖ ͡) rozliczenie składki zdrowotnej załatwiłem trzema kliknięciami w 5 minut, później tylko wniosek o zwrot w ZUS PUE i pora na CSa.
@everybodykombinerki: @kuncfot ja jak wracam od mojej księgowej, swoją drogą złota kobieta. To wracam chory. Wizja świata podatkowego jaka ona przede mną rozpościera to jakiś horror. Ciągle zmiany, ciągle terminy aż żal mi babki. Staram się nie robić jej dużo roboty, brać zbiorcze fv alzeby miała łatwiej, bo jak do niej wchodzę do biura to roboty jest tyle że chciało by się pomóc. Przytłaczające.