Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: tak na zdrowy rozum, jeśli rozmiary od S do XXL kosztują tyle samo, to pięciokrotna podwyższa ceny dla rozmiaru 4XL według mnie nie znajdzie uzasadnienia ekonomicznego.

Gdyby w takim przypadku rozmiar 4XL kosztował 80 zł a nawet 100 zł to nie widziałbym problemu z powodu zużycia większej ilości materiału.
  • Odpowiedz
tak na zdrowy rozum, jeśli rozmiary od S do XXL kosztują tyle samo, to pięciokrotna podwyższa ceny dla rozmiaru 4XL według mnie nie znajdzie uzasadnienia ekonomicznego.


@aarahon: uzasadnienie ekonomiczne jest takie że można zarobić więcej pieniędzy. Jest też uzasadnienie społeczne, schudnij, żyj zdrowiej to będziesz bogatszy bo mniej wydasz na ubrania 5XL.

Druga sprawa to spasione grubasy mają zwykle osobne sklepy gdzie masz dystrybucję w znacznie mniejszej skali. No ale
  • Odpowiedz
Jest też uzasadnienie społeczne, schudnij, żyj zdrowiej to będziesz bogatszy bo mniej wydasz na ubrania 5XL.


@Morf: czyli samochody dla katolików mogą być droższe bo powinni żyć skromnie?
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Cooo, że niby różnica w cenie aż x5 pomiędzy tą samą koszulką, tylko w innych rozmiarach? To ta druga koszulka chyba jest rozmiarów żagla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WielkiNos po prostu dla większych rozmiarów od XXL potrzeba większych maszyn do szycia, więcej materiału niż standardowo.
Pamiętam w poprzednim małżeństwie jak musiałem dla matki moich dzieci kupić kurtke na zimę. Ja p------e weź dostań rozmiar 62. Mało tego, zapłać za to... tatuś kupił jej ponczo, gdzie znajomi sie śmiali po c--j mi tak wielka piłka...
  • Odpowiedz
@WielkiNos: składki zdrowotne też powinny być liczone od nadwagi. Dlaczego ja moge się męczyć co rano na tre i gach żeby utrzymać formę i zdrowie a taki leniwy grubas pierdzi w fotel i płaci tyle samo co ja
  • Odpowiedz
  • 0
to spasione grubasy mają zwykle osobne sklepy gdzie masz dystrybucję w znacznie mniejszej skali. No ale spaślaków coraz więcej to niedługo S/M będzie wyjątkiem a 4XL standardem to się obrazek odwróci.


@Morf teraz się to zmienia i coraz więcej popularnych sieciówek rozszerza swoją ofertę o rozmiary 2xl+.

@WielkiNos: Jak ktoś jest gruby to znaczy że dużo żre, a jak dużo żre to ma dużo pieniędzy. Czyli na plandekę też
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Wyprodukowanie większej bluzki dla takich firm to koszta wielkości kilku dolarów max, a nie 100% ceny xd
Pewnie w azji te bluzki ich kosztują 10-20 zł i sprzedają z wielokrotną przebitką, tak jest wszędzie.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: jako gruby mężczyzna nie mam najmniejszych problemow, ponieważ rozmiary na mnie się nie sprzedają i tak kupuje koszulki za 300zl w cenie 40zl i jeszcze mnie za to całują po rąsiach, ze od nich wziąłem xd
  • Odpowiedz