Wpis z mikrobloga

to jest normalne że podpisuje umowę ze spółką z.o.o. z kapitałem zakładowym 14k zamiast z deweloperem który jest spółka akcyjna? To jest normą czy to jakiś wał? Wydaje mi się że jeśli coś się stanie to bardzo łatwo się zwinąć bez konsekwencji. Czy wszyscy deweloperzy tak robią? Niby dev ma 10 lat stażu, ale robi sobie spółki z.o.o. na każdą budowę. Nieco boję się brać od nich dziurę w ziemi skoro odpowiadają kapitałem 14k PLN.

#nieruchomosci #deweloperka #kredythipoteczny #kredyt2procent #fiananse
#inwestycje
  • 12
@ksiezycoweNieruchy: spółka z o.o. z kapitałem 5k czy 100k to jest taka różnica, że na tyle odpowiada spółka, a za resztę i tak odpowiada prezes własnym majątkiem.

Jeśli jest to spółka komandytowa to odpowiadają komandytariusze do wysokości udziałów.

Zapytasz pewnie dlaczego zatem nie wszystkie spółki są komandytowe. A no dlatego, że nie mają takiej wiarygodności jak zwykła spółka. Ogólnie dużo ciekawiej wygląda spółka na sprawozdaniu finansowym co jest obowiązkiem dla takich
@ksiezycoweNieruchy: głównie chodzi o to, aby nie wtopić w trakcie budowy. W Bydgoszczy jeden znany Dew musiał utopić jedną spółkę "celową", bo dosłownie dziurę w ziemii zaczęło zalewać, sąsiednie budynki zaczęły pękać, torowisko obok się zapadać i nie ma komu tego naprawiać, bo spółka ogłosiła upadłość.