Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #pracait #frontend #backend

Ktoś na stanowiskach mid / senior też ma problemy ze znalezieniem pracy?

Kilkanaście wysłanych CV przez justjoin / noflufjobs i może ze 2 odpowiedzi.

Wiedziałem ze sytuacja juniorów jest teraz tragiczna, ale że wyższe stanowiska też to złapało to mnie zdziwiło

Ktoś może ma jakieś fajne oferty na fronta? Albo chce kaskę z polecenia?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@veranoo: Vue, React, Next.js - od nowego roku pracowałem nad kilkoma sklepami / stronami dla znaomych, od miesiąca nie pracuje i szukam czegoś nowego ale jest zerowy odzew
  • Odpowiedz
@scarecrov: Najgorzej sobie zrobić całkowitą przerwę niestety. Chodź czasem jest ona niezbędna. W korpo jest głównie angular, więc polecam Ci się go nauczyć.
  • Odpowiedz
@scarecrov: może nie tyle problem ze znalezieniem pracy, co na pewno jest trudniej. No portalach widać mniejszą ilość ofert, a w rekrutacjach jest spora konkurencja. Jak chcesz znaleźć fajną robotę z wysoką stawką to teraz często to zajmuje kilka miesięcy jak nie jesteś mega wymiataczem. W czasach covidowych to dobrą pracę znajdywało się w ciągu tygodnia.
  • Odpowiedz
@czlowiekboruta: wydaje mi się, że akurat to jest wynikiem kursu USD/PLN i EUR/PLN. Jeszcze rok temu było pełno ofert z amerykańskich firm nawet na polskich portalach. Z racji, że płacili w USD, a dolar latał po 5 zł to wychodziło mega korzystnie w przeliczeniu na złotówki. Teraz jak kurs jest blisko 4 zł to nie wychodzi to już tak dobrze.
  • Odpowiedz
@bart40404: Może coś w tym być. Tzn. u mnie akurat mamy w umowach kwoty w PLN, więc dzięki temu spadający kurs nie wpłynął na kwotę aktualnej wypłaty, ale ograniczył możliwość dalszych podwyżek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz