Wpis z mikrobloga

Ahoj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy taki przekaźnik https://allegro.pl/oferta/przekaznik-wifi-z-pomiarem-tuya-smart-life-16-a-12928563256
jak skonfiguruje przez wifi (stworzony hotspot) ustawie harmonogramy np włączanie codziennie o 22:00 i wyłączanie o 6:00 a następnie wyłączę hotspot - czyli urządzenie nie będzie miało dostępu do WIFI to czy ten harmonogram dalej będzie śmigał? To się zapisuje w urządzeniu czy ten cały harmonogram wyzwala aplikacja z telefonu?

#smarthome
#homeassistant
#smarthome
#sonoff
#zigbee
#inteligentnydom
#iot
  • 8
@kretovsky: nie aplikacja, jak już to serwery TUYA. Ale musi mieć to jakiś wewnętrzny harmonogram tylko synchronizowany przez neta z serwerami tuya bo w przypadku zaniku neta harmonogram przestawałby działać a wtedy to by było całkowicie bez sensu.
@kretovsky: nie zadziała. To jest urządzenie oparte o "chmurę" tuya/smartlife
Te urządzenia nie mają ani własnego zegara czasu rzeczywistego (ani podtrzymywania bateryjnego by ten zegar chodził po zaniku zasilania) więc bez kontaktu z internetem nawet nie wiedzą jaka jest godzina...

Sterowanie "harmonogramami" odbywa się na skryptach, które działają na serwerze ("w chmurze") dostawcy usługi tuya, a nie na urządzeniu. Urządzenie jedynie wykonuje to, co dostaje od hosta (a host - dostaje
  • 0
@hrumque dzięki, a np watomierz offline będzie działał? Tak że jak skonfiguruje urządzenie, podepnę coś i za np 2 dni podejdę podłącze urządzenie pod wifi to odczytam zużycie prądu?
@kretovsky: Powinien ale z Tuya nigdy nie wiadomo. W teorii większość gniazdek trzymało mi zmiany stanów (przynajmniej ostatnie) na czas odpięcia i leciał update do chmury w momencie podpięcia do neta ponownie.
Nie wiem jak ruszy z lokalnym podłączeniem (bo w teorii możesz użyć cloud api do wyciągnięcia kluczy lokalnych urządzeń i je odpytywać nawet bez neta)

To jeden z powodów dla których będę uciekał od tego rozwiązania.
@kretovsky: Szczerze mówiąc nie planowałem u siebie wstawiać bramki zigbee ze względu na to że są one nastawione na sprzęt jednego producenta. Dlatego poszedłem w Home Assistant i dongla zigbee do integracji różnych systemów.
Na razie i tak mam tylko sonoff / tuya ale mam możliwość podpięcia czego tylko dusza zapragnie.