Wpis z mikrobloga

@haha123 w żadnym wypadku nie bronię pisocjaluchów, ale kwoty 2000 i 3300 to do czego się odnoszą? Bo chyba nie do minimalnej krajowej... ta akurat przez 2 kadencje to urosła właśnie o +/-100% czyli dokladnie o tyle ile zdrożał chleb czy masło i cała reszta podstawowych dóbr i usług. Wzrost minimalnej wgl to takie kreatywne księgowe czary mary dla wyborców nienawidzących matmy podstawowej na maturze. Oni się cieszą, że im cyferki się
minimalnej krajowej... ta akurat przez 2 kadencje to urosła właśnie o +/-100%


@Philip_z_konopi: ilość ludzi zarabiającychy minimalną też wzrosła, aktualnie prawie co trzeci pracujący tyle zarabia... lub mniej.

Od 2019 do 2021 ich ilośc wzrosła o 700 tys osób https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/placa-minimalna-ponad-2-mln-polakow-pobiera-takie-wynagrodzenie/vwe3vhx
dqdq1 - >minimalnej krajowej... ta akurat przez 2 kadencje to urosła właśnie o +/-100...

źródło: 1bfb3bcdc40a0b519558b3848dfa91d7ecb84e97b474d29b1c480c16f54975de

Pobierz
@Freeyour: tyle że jeżeli chodzi o ceny nabiału to jesteśmy w absolutnym dołku i może być tylko drożej i pewnie niedługo będziemy obserwowali odbicie albo cała branża się wywali
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tigermass:
"tam gdzie robię to w latach 2004-2015(tak na oko) to zarabiali tyle, ze każdy mógł sobie wziąć kredyt na kilka(nie kilkanaście) lat na mieszkanie w wojewódzkim/dom na przedmiesciach"

I dużo tych domów nabudowali? Bo to 2004-2015bto tak na oko kilkanaście lat, nieruchomości caly czas rosły, yo rozumiem, że nabudowali tych domów z zyskiem, nie?
tyle że jeżeli chodzi o ceny nabiału to jesteśmy w absolutnym dołku i może być tylko drożej i pewnie niedługo będziemy obserwowali odbicie albo cała branża się wywali


@kaczafi8: skąd ten wniosek?
@YnadYnad: nie dla każdego dom to inwestycja. W sumie to dla mało kogo, bo dla większości to poprostu dom. Jeden, który ma smykałkę do interesów kupił 3 mieszkania w Poznaniu, cała reszta ma swój dom, auto i korzystało z życia.
Ja osobiscie tak jak wszyscy znajomi traktujemy swoje domy/mieszkania jak miejsca, gdzie się mieszka, a nie z myślą czy można na tym zarobić.
@YnadYnad: No na tym polega życie. Większość z nich ma już po 50 lat, co mieliby zabrać do grobu kase? Ja mam dopiero albo az 28lat i żałuje, ze tak bardzo oszczędzałem i odkładałem kase.