Wpis z mikrobloga

O, jeszcze lepiej, za miesiąc apka bankowa też przestanie działać na moim telefonie, bo przestarzały android XD #!$%@?... Ale mnie wkurza takie wymuszanie zmiany sprzętu. W pełni sprawny telefon, któremu niczego nie brakuje, trzeba wymienić, bo przestarzały soft xD

Będzie trzeba zerknąć jak sprawa wygląda z ręcznym instalowaniem nowszych andków na starych telefonach... Obym tylko nie skaszanił nic.

Ale będzie #!$%@?... Z tymi wszystkimi 2FA i innym gównem... Reinstalowaniem apek... Jezu.
  • 116
@Krupier: Android 7 miał premierę 7 lat temu. 7 lat to zdecydowanie więcej niż typowe wsparcie Androida przez producenta telefonu. Jeśli producent nie zapewnia łatek bezpieczeństwa dla swojego produktu to tym bardziej twórcy softu nie są zobligowani do pchania zmian na tak stary system. Trzeba mieć pretensje do Samsunga, Xiaomi i innego OPPO (bo Apple akurat na tym polu ich ostro bije na łeb).

Tym bardziej, że technologia już tak nie
Na komputerze masz xp lub 7, czy jednak system który jest wspierany?


@rafosk: ale nie trzeba wymieniać całego komputera, żeby mieć lepszy system. A tu chodzi o to, że cały sprzęt jest do wymiany i wyrzucenia.

nikt nie zmusza do uzywania apek bankowych


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: jednak troche zmusza. Bez apki w dzisiejszych czasach trudniej jest zrobić transakcje w interencie, bo wymagana jest autoryzacja. Można sobie zmienić na SMS oczywiście ale to
Android 7 miał premierę 7 lat temu. 7 lat to zdecydowanie więcej niż typowe wsparcie Androida przez producenta telefonu. Jeśli producent nie zapewnia łatek bezpieczeństwa dla swojego produktu to tym bardziej twórcy softu nie są zobligowani do pchania zmian na tak stary system. Trzeba mieć pretensje do Samsunga, Xiaomi i innego OPPO (bo Apple akurat na tym polu ich ostro bije na łeb).


@tu_jest_jakby_luksusowo: no przecież napisałem, że ostatnia aktualizacja była
@Dorianek: mam pojęcie o czym mówię (nie spamuję, to wątek dyskusyjny więc się udzielam i przedstawiam mój punkt widzenia, to ty spamujesz) więc serio, daj mi spokój ze swoimi urojeniami gościu. iksde
ostatnia aktualizacja była w 2019 i od tego roku należy odliczać lata tej wersji systemu.


@Krupier: Ty patrzysz z perspektywy użytkownika, a ja staram się przedstawić jak to wygląda od strony tego kto tę apkę wypuszcza. Wsparcie Androida 7 trwa od wypuszczenia pierwszej wersji apki na Androida 7. Czyli nie 4 lata, a prawdopodobnie 7.

a dlaczego ucinasz moje słowa by sobie coś dopowiedzieć? Nieładnie.

Wybacz, chodziło mi o to, że