Wpis z mikrobloga

@skinny_pete: powiedz prowadzącemu że jesteś pierwszy raz i poproś zeby ktoś ogarnięty bym z Tobą w parze to Ci wszystko wyjaśni.
Ogólnie najważniejsze:
- znaki, jak nie zdążysz pokazać to krzyknij: dziura!
- staraj się nie omijać nagle niczego (dziur patyków itp) bo ktoś może zahaczyć o Ciebie i wpaść w to co ominąłeś
- bidon bierz tylko na prostej, nie na zakrętach, dziurach, przejazdach kolejowych itp i raczej będąc na
@mmichal: Dodałbym żeby nie wyjeżdżać komuś na w pół koła. Albo jedziesz za kimś albo obok tak żeby Cię widział.
Jak wchodzisz na zmianę to nie przyspieszaj tylko trzymaj prędkość grupy.
@skinny_pete: @Pegos @veracholera @Pegos @mmichal

Na takich dużych ustawkach to mi brakuje kategorii tak jak w Zwift. W Toruniu jak przychodzi weekend, to na szosach jedzie kilkaset ludzi, co najmniej. Tak by się umieli w jedno miejsce, podzielili według FTP albo W/kg i spokojnie z pięć grup by pojechało i każdy by mógł poszaleć i się wykazać. A tak to z góry wiadomo, kto będzie pierwszy, a kto pierwszy odpadnie :)
@i-marszi: fajnie by było, ale dużo ludzi jeździ bo jeździ i ustawka w niedzielę to dla nich jedyne z wyjść na rower w tygodniu i nie wiedzą co to FTP, dlatego lepiej się chyba ustawić według średniej prędkości
Chociaż ja ostatnio też byłem na pierwszej ustawce, podany zakres był 25-27, trasę skończyliśmy na 28.5, a ja w ogóle nie byłem zmęczony i większość trasy spędziłem w Z1 :D
@veracholera:
To wy taką raczej rege ustawkę mieliście. Czy to może było na podjazdach?
U nas dziś ruszyły dwie grupy. Jechałem w słabszej grupie, krótszy dystans i średnia wyszła ponad 35 km/h a sporo było pod wiatr. Na takich ustawkach to mam problem z piciem, boję się sięgać po bidon. A jak sięgnę i przestanę pedałować choć na chwilę, to odjeżdżam peletonowi, chyba zacznę wozić plecak z bukłakiem :)
A tu