Wpis z mikrobloga

Robił sobie ktoś z was kiedyś przerwę od #messenger? Czuję, że by mi się przydała i w sumie jestem ciekaw jakie doświadczenie inni z tym mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Która odpowiedź do was pasuje?

1. Próbowałem, ale nigdy za bardzo nie wychodziło, po 1-2 dniach wracałem. Nie umiem zbyt długo bez niego żyć
2. Tak, robiłem około tygodniową przerwę
3. Tak, zrobiłem dłuższą przerwę, 2-3 tygodnie lub więcej
4. Tak, gdy już zrobiłem przerwę nie czułem potrzeby korzystania i do dziś nie używam messengera
5. Nigdy nawet nie rozważałem przerwy od messengera
#pytanie #ankieta #rozkminy #facebook #internet #socialmedia

Która odpowiedź najbardziej do was pasuje?

  • 1 9.1% (96)
  • 2 7.3% (77)
  • 3 8.0% (84)
  • 4 23.2% (244)
  • 5 52.3% (549)

Oddanych głosów: 1050

  • 43
  • Odpowiedz
  • 1
@GruszkaZembuszka: nie tyle z ludźmi co z konkretną osobą. Gdybym na tej apce siedział pewnie by była chęć żeby pisać itd. A tak to może taka przerwa 1-2 tygodnie sprawi że sobie poukładam rzeczy w głowie i może będzie lepiej
  • Odpowiedz
  • 0
@Ca_millo: to w sumie dobrze dla ciebie, jak już się wejdzie to ciężko z niego wyjść. Ale podobnie jest z wykopem, to też taki portal społecznościowy poniekąd. Pewnie jak już trochę tu siedzisz też by ci ciężko było np usunąć konto
  • Odpowiedz
  • 3
@sberatel: no ja to już rozumiem, ale odcięcie się od pewnych aplikacji na jakiś czas, może pomóc, zresztą pisałem to już komis wyżej.
Takie określanie "pokolenie przyklejonego kciuka" nie jest zbyt taktowne. Równie dobrze bym mógł powiedzieć, że ludzie z lat 70-90 XX wieku są z pokolenia kartek i stania pół dnia w kolejce do sklepu żeby kupić chleb i masło () Nie mamy wpływu
  • Odpowiedz
@viciu03: ja zacząłem kilka lat temu stopniowo "odstawiać" messenger

Najpierw wyłączyłem wyskakujące dymki czatów
Potem jakiekolwiek powiadominia
A potem przeniosłem się na WhatsAppa i jego używam do rozmów, załatwiania rzeczy itd a messenger został tylko gownem do sporadycznego wysyłania memów itd

W międzyczasie usunąłem ten całkowicie Insta którego miałem 10 lat, a z Facebooka korzystam tylko z wersji przegladarkowej

Znajomi się nauczyli, że jak chcą się ze mną skontaktować to telefon
  • Odpowiedz
@viciu03: zrob sobie przerwę od numeru telefonu i dostarczania listów pod swój adres. Takie to głupie pytanie.

No chyba że masz na myśli zrobienie sobie przerwy od kontaktu z ludźmi,to telefon wyłączam wiele razy, zwłaszcza na urlopie.
  • Odpowiedz
@viciu03 usunąłem z telefonu Facebooka, Messengera i linkedina. Generalnie wyszło na duży plus, z raportów wynika że większość czasu trwonie teraz na wykopie( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz