Wpis z mikrobloga

Robił sobie ktoś z was kiedyś przerwę od #messenger? Czuję, że by mi się przydała i w sumie jestem ciekaw jakie doświadczenie inni z tym mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Która odpowiedź do was pasuje?

1. Próbowałem, ale nigdy za bardzo nie wychodziło, po 1-2 dniach wracałem. Nie umiem zbyt długo bez niego żyć
2. Tak, robiłem około tygodniową przerwę
3. Tak, zrobiłem dłuższą przerwę, 2-3 tygodnie lub więcej
4. Tak, gdy już zrobiłem przerwę nie czułem potrzeby korzystania i do dziś nie używam messengera
5. Nigdy nawet nie rozważałem przerwy od messengera
#pytanie #ankieta #rozkminy #facebook #internet #socialmedia

Która odpowiedź najbardziej do was pasuje?

  • 1 9.1% (96)
  • 2 7.3% (77)
  • 3 8.0% (84)
  • 4 23.2% (244)
  • 5 52.3% (549)

Oddanych głosów: 1050

  • 43
  • Odpowiedz
@viciu03: Kilka lat temu zrobiłem sobie przerwę od Messengera na około dwa tygodnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) wszystko git, z ludźmi z którymi potrzebowałem pisałem na sms, a jak wróciłem to napisałem crush że mi się po prostu zepsuł i dlatego nie pisałem 2 tygodnie kiedy mogłem napisać gdziekolwiek indziej XD
  • Odpowiedz
@viciu03 1 lutego usunąłem wszystkie Media społecznościowe. Facebook Instagram Twitter Pinterest nie mam nic oprócz YouTube no i wykopka. nie zamierzam wracać i nie brakuje mi tego. z plusów to więcej czasu dla siebie, brak toksycznych znajomych.
  • Odpowiedz
@viciu03: Ja odebralem messengerowi prawa do wyswietlania powiadomien. Sprawdzam kilka razy dziennie, #!$%@? mnie to bycie jak pies na zawolanie, bo ktos napisal.
  • Odpowiedz
  • 0
@kx_keytinho: no tak bo przecież to tak podstawowa apka, smsy oczywiście każdy dostaje, to nie tak że niektórzy nie mają kontaktów xd A pogoda i porównanie jej do mess to w ogóle absurd
  • Odpowiedz
@viciu03 niestety w Czechach ciężko żyć bez Messengeru, a większość miejsc ma swoje fanpage i bez FB ciężko się dowiedzieć o nich czegokolwiek. Strony o ile istnieją to są nieaktualne. Sam się dziwiłem jak wszystko opiera się o ten portal. Ja bym zrezygnował z używania, niestety kontakt m.in. ze współpracownikami to głównie Messenger lub bardzo rzadko, z niektórymi działami to Whatsapp. O ile pierwszy przypadek rozumiem, że ktoś nie chce podawać swojego
  • Odpowiedz
  • 0
@Matikkkii1: no już któryś raz pada to porównanie ale nie jest ono trafne. Większość osób na smsach pisze jakieś najważniejsze rzeczy, z rodzicami, partnerem, podstawowe kwestie. Na messengerze ludzie przesiadują godzinami i piszą ze sobą o przeróżnych, niekoniecznie ważnych i pilnych rzeczach
  • Odpowiedz
@viciu03: nie rozumiem totalnie z czym masz problem. Albo chcesz gadać z ludźmi i z nimi gadasz, albo nie chcesz gadać z ludźmi i z nimi nie gadasz. Jak masz zrobić coś ważnego lub po prostu dla siebie to to robisz, a nie gadasz o pierdołach. To takie trudne dla gen z? W czym masz problem?
  • Odpowiedz
  • 0
@MarteenVaanThomm: są ludzie z którymi chcesz gadać, są tacy, z którymi nie chcesz. Czasem są takie sytuacje, kiedy warto odpocząć od wszystkich. Czasem nawet, są osoby, z którymi niekiedy chcemy pisać a niekiedy nie. I nie jest to mój problem, zadałem pytanie po prostu.
Ale jak już tak się czepiasz generacji, nie ty pierwszy zresztą, to gen z może i ma swoje wady, ale myślę, że ma też bardziej otwarte głowy
  • Odpowiedz