Wpis z mikrobloga

https://www.tvp.pl/69491496/dla-ugruntowania-wolnosci-dla-ocalenia-ojczyzny-naszej-tak-powstawala-konstytucja-3-maja

polecam ten artykuł, żeby się pośmiać. próby wybielenia zdrajcy, jakim był Stanisław August Poniatowski. śmiech na sali.

rzetelny i dobry filmik na jego temat nagrała Historia bez cenzury - świetny kanał, którego lewactwo nienawidzi, bo dobrze przedstawia Polskę i Polaków zamiast uprawiać pedagogikę wstydu XD

dziwi tylko, że taki tekst opublikował portal TVP - czyżby badanie gruntu przez pseudopatriotycznych pisowców przed dalszą integracją z UE, która to jest przeciwko polskiej racji stanu?

#historia #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazpisu #konfederacja #bekazpodludzi #historiabezcenzury
mieszczanski_trubadur - https://www.tvp.pl/69491496/dla-ugruntowania-wolnosci-dla-oca...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

próby wybielenia zdrajcy, jakim był Stanisław August Poniatowski. śmiech na sali.


@mieszczanski_trubadur: Zawsze bawi mnie zwalanie winy na Poniata. Do upadku i rozbiorów doprowadziła lata arogancji, krnąbrności i lenistwa ze strony polskiej szlachty, której to bardziej zależało na imprezowaniu i grubych brzuchach niż na państwowości, a nie Poniat. Nieważne jaki król, było już za późno, Sas wystarczajaco szkody narobił, a poprzedni królowie jak Sobieski czy Wazowie c---a robili, używali tronu do swoich personalnych gierek. Poniat był słabym królem, ale to nie on był przyczyną upadku polski, przynajmniej w zakresie kultury dużo zrobił, choćby taki KEN czy teatr narodowy już nie wspominam o całym jego mecenacie.

Jak ktoś chce się naśmiewać z Poniata to prosze bardzo ¯_(ツ)_/¯ tylko często ludzie go oskarżają za doprowadzenie do upadku państwa, kiedy prawdziwym winowajcą jest bez honorowa i bez kręgosłupowa szlachta (no i Sas) i nie dają mu propsów z zakresu kultury, bo choćby taki spadek KEN był dość bardzo istotny dla naszej kultury podczas
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur lepiej pedagogikę przegranych, wszystko co zostało przegrane ma swoje święto, ten kraj to mem a Historia bez cenzury to fajny kanał youtubowy ale z zerowym poziomem merytoryki w sprawach Polskich.
Widziałem już X analiz jak HBC mija się z prawdą tylko po to by nie obrazić Polaków, propaganda i tyle.
  • Odpowiedz
@SirSherwood: To nie tak że szlachcie nie zależało na państwie bo zależało. Szkopuł w tym że było to państwo absolutnego minimum. Bez administracji, bez władzy wykonawczej, bez sądownictwa, bez aparatu skarbowego, bez armii, bez k...a niczego jak mawiał klasyk.

Krzywdząca opinia ludzi takich jak Clausewitz rzutowała bardzo mocno na Stasia jako twarz tego burdelu. Opinia tym bardziej niesprawiedliwa że zrownywała państwa azjatyckie z często dysfunkcyjnym acz działającym aparatem państwa do
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur: Wolał bym żeby pokazywał obiektywnie ale wtedy stracił by wiele wartości humorystycznej więc niech zostanie jak jest. Gdzie ja taki dobry LOL content znajdę?

POLACY!!! HUSARIA!!! ZABILI NIEMCA KULĄ W ŁEB!!! CZOŁGI JEŹDZIŁY TEŻ!!! WALEZY PEDZIO I GŁUPIE SZWEDY!!!
W następnym odcinku:
ZOBACZ JAK WYSTRYCHNELIŚMY NA DUDKA ZABORCÓW!!!
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur: Konstytucja 3 maja była decydujaca jesli chodzi o wymazanie Polski z mapy, bez konstytucji Polska prawdopodobnie nigdy nie straciłaby w pełni niepodległości, a w momencie przyjscia Napoleona na nasze ziemie były by inne reguły gry. Co do Króla Poniatowskiego, wiadomo, że brał pieniądze z Rosji, podobnie jak prawie wszyscy magnaci i szlachta, co potwierdzają dokumenty znalezione w ambasadzie Rosji zdobytej podczas powstania Kościuszkowskiego. Król był zwykłą marionetką wybraną w
  • Odpowiedz
@SirSherwood: oczywiście, że chce. PiS to partia uległą wobec UE i euroentuzjastyczna. to, że nie jest całkowicie podległa UE jak Po tego nie zmienia.
@Towarzysz_Moskvin dla ciebie pewnie obiektywnie prawdę pokazuje oko.press, wyborcza, tvn i natemat?
@Gozd obrzydliwe jest podejście PiS do ukrainy.
@Godir17 ale ja nie bronię konstytucji tylko atakuję Poniatowskiego. konstytucja też byłą tworem bardzo, tfu, liberalnym i a nie jestem jej zwolennikiem. wolałbym zdecydowanie
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur: Czasem zazdroszczę ludziom takiego prostolinijnego postrzegania rzeczywistości.

O ile wiem to ani oko.press, ani wyborcza, ani tvn, ani nawet natemat nie prowadzi kanału o historii na YouTube. Oczywiście mogę się mylić bo nie śledzę tych mediów ale jak podeślesz linka z chęcią się zapoznam i podzielę się moim zdaniem jak tylko je sobię wyrobię.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: chodzi o to, że HBC to kanał rozrywkowy. mówi o historii dla laików, nie dla historyków. ale nie kłamie.
tylko takim lewakom jak ty w krytyce HBC nie chodzi o to, że nie są super naukowi, tylko o to, że śmią Polskę dobrze pokazywać. a przecież o Polsce czy o katolikach można mówić w wyobrażeniach neuropków jedynie negatywnie.
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur: Pełna zgoda to kanał rozrywkowy który baaardzo nagina fakty żeby się klikało wśród niezbyt ogarniętej widowni. Nie zrozum mnie źle jak miałem naście lat też jarała mnie taka pulpowa historia wymieszaną z sensacyjną narracją i nafaszerowana mdłym patosem.

Do dziś lubię sobię posłuchać sensacji XX wieku mimo że Wołoszański dość często ubarwiał i naciągał fakty ale w przeciwieństwie do Drewniaka robił naprawdę dobry show i na jego usprawiedliwienie można
  • Odpowiedz
HBC to kanał kiepski merytorycznie, artystycznie jak i humorystycznie. Przypomina mi pitolenie właśnie takiego Mateusza z IIIc który coś tam przeczytał, trochę wymyślił a wszystko to okrasił gimbohumorem i patriotyzmem wprost z apelu szkolnego.


@Towarzysz_Moskvin: to nie jest kiepski merytorycznie kanał, tylko kanał pobieżnie streszczający historyczne tematy. ale nie jest niemerytoryczny.

Czy pisałem już że podoba mi się twoje prostolinijne pojmowania świata?


@Towarzysz_Moskvin: owszem, pisałeś. cóż, no i
  • Odpowiedz
@mieszczanski_trubadur: Jak byś obejrzał choć jeden odcinek Drewniaka to wiedział byś że format show skupia się omówieniu konkretnego zagadnienia a nie żadnym streszczeniu historii. Prosty, krzykliwy przekaz złożony z faktów naciąganych pod tezę, wszystko zapodane w niewymagającej intelektualnie formie.

Jak już pisałem jak bym miał te 14 lat pewnie by mnie ten kanał jarał.

owszem, pisałeś. cóż, no i dobrze - bo świat jest prosty. jest dobro i zło, czerń
  • Odpowiedz