Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie jak co jakiś czas przychodzi jeden z drugim i mówi „eh mirki, kiedyś to kurła były gierki, dzisiaj to nie ma gierek” i pitoli o jakichś Gothicach i narzeka że obecnie nie ma w co grać. Że komp kupiony ale wszystko jakieś meh i to wszystko wina tych złych developerów. No typowo p0lackie pyerdolenie.

I żeby nie było, rocznik 84 here a moje granie sięga pierwszych Settlersów i pierwszego NFSa – ja naprawdę pamiętam jak to kiedyś było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mało tego, urodziłem się z nieuleczalną chorobą która na dobrą sprawę dyskwalifikuje mnie z poprawnego posługiwania się myszą i padem xD Tyle że ode mnie takiego pitolenia nigdy nie usłyszycie bo prawda jest taka że wybierać jest w czym a prawdziwy problem to bardziej mnogość tytułów niż ich jakość.

Szukanie odpowiednich dla siebie gier nie różni się dzisiaj mocno od szukania odpowiednich dla siebie… seriali. Jasne, jest ich multum. Fakt, jakościowo wiele z nich leży i kwiczy. Prawda, od wielu z nich „odpadniemy” rozczarowani. Ale jest ich od ch.ja a wśród nich również te które nam się autentycznie spodobają. I z grami nie jest inaczej więc jeśli pierwsze poszukiwania kończą się marnie, daleko temu do legit wniosków nt. całej branży.

Wytrwałości więc wam życzę, koljeżanki i koljedzy. I z serialami, i z gierkami, i ze wszystkim innym. Bo cały ten „enterntejnment” ma nam przecież dawać frajdę i relaks a jak na to machniemy ręką to błyskawicznie pozmieniamy się w 100% p0laków – zawodowych narzekaczy a w rzeczywistości śmierdzących leniów którym nawet wybrać ulubionych zabawek się nie chciało. Bo przecież wszystkie złe i „gupie”.

Z fartem!

#gry #grykomputerowe #rozrywka #oswiadczenie #pcmasterrace
  • 17
@purrminator: Cecha natury ludzkiej. Niektórzy mówią, że za komuny było lepiej. Kwestia wspomnień i młodości. Dla mnie np. świetnymi grami są Gorky 17 i Septerra Core, pierwsze RPG jakie gralem w życiu - ale nie przeszkadza mi to cieszyć się Wiedźminem 3, Horizonem czy dziesiątkami innych gier.

Po prostu, niektórzy bardziej niż samą grę cenią sobie wspomnienia bądź emocję z nią związane.
@razzor91: Fakt, po prostu mi to zamykanie umysłu na nowe tytuły kojarzy się z typowym "zdziadzieniem" pt. "paczcie jaki to ja dorosły i poważny, nowe gierki mi się nie spodobujo". Nie mówię że każdy 40-latek ma od razu nap.erdalać w Fortnite'a, po prostu nie ma co tak lekkomyślnie machać na to wszystko ręką bo branża radzi sobie świetnie a wybierać jest w czym.

niektórzy bardziej niż samą grę cenią sobie wspomnienia
@purrminator: Ja mam tyle lat co ty i czytając twój emocjonaly wpsi widze rozemocjonowanego 20 latka () a wracając do tematu ja mam w co grać na w #!$%@? miesięcy do przodu ale mi sie nie chce! Nawet mi sie nie chce dokańczać w co ostatnio grałem Days Gone i Prey iż fabularnie mi sie podobają i to bardzo a gram na 65" 4k TV
czytając twój emocjonaly wpsi widze rozemocjonowanego 20 latka ()


@StaszekGGG: mamy tyle lat na ile się czujemy ( ͡ ͜ʖ ͡)

ja mam w co grać na w #!$%@? miesięcy do przodu ale mi sie nie chce!


@StaszekGGG: yyy... No jak się człowiekowi preferowanej przez siebie rozrywki odechciewa to już trzeba by poważnie pomyśleć co poszło nie tak i
@Akshxh: Oczywiście, że tak. Aczkolwiek jak w nią grałem to miałem z 8 lat i mnie przerosła - nigdy nie ukończyłem. Aczkolwiek w tamtym momencie to było najlepsze RPG jakie mogło być dla mnie :)
No typowo p0lackie pyerdolenie


@purrminator: Szczerze ci powiem że na zachodzie też jest sporo takich malkontentów, trawa po drugiej stronie płotu jest równie szara jak i tu. No a prawda jest taka że nadal powstają dobre gry, ale rzadziej niż dawniej, bo teraz pieniądz leży gdzieś indziej i niewielu twórców robi gry po to aby były dobre, a bardziej po to aby wciągały cię w pętle hazardu. ¯\_(ツ)_/¯
@purrminator: W czasach kiedy ciężko było dorwać byle gierkę, najlepszy kumpel jak kupił nagrywarkę to i tak Cię kosił za płytkę, każda gra stanowiła WIĘKSZĄ WARTOŚĆ. Treaz, nie ważne, masz okazjonalnie gry za free na epicu, bo nie mówię o tym że tytuł AAA 90GB ściągam w 30-60 minut z torrenta. Człowiekowi się zwyczajnie odechciewa. Te gry w większości już tak nie rajcują jak w czasach kiedy było o nie ciężko.
@purrminator: to nie tylko z grami tak jest - filmy, muzyka, seriale itd. wszędzie ludzie mówią, że kiedyś to było. Ba jak Ci ludzie co mówią, że kiedyś to było byli młodzi to ich rodzice tak samo mówili i tak kilka pokoleń wstecz i ciągle zadziwia mnie jak ludzie tego nie widzą i próbują racjonalizować kiedyśtobyłoizm.

Kwestia tego, że z wiekiem ludzie często zamykają się w strefie komfortu bo nowym produkcjom
szacunek dla każdego starego dziada co jest stary a nie jest zgredem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ShadyTalezz: Ament. Aż mi mojego śp ojca przypomniałeś który mimo że rocznik '57 to nap...ał w Diablo (II i III), Fallouty (3, NV, 4), Tomb Raidery (2 ostatnie) etc. i tylko pytał czy mam jakieś nowe gierki bo chętnie sprawdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w międzyczasie
@purrminator: Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym że gierki ich już nie kręcą i na siłe się zmuszają, bo pamiętają frajdę z jakiegoś właśnie Gothica. Zamiast znaleźć sobie nowe hobby to tak ględzą.
Znam ludzi młodszych od ciebie którzy tak gadają. Że tylko Heroski 3 a wszystko inne jest ble :D
Niektórzy po prostu umierają po skończeniu edukacji, tak koło 30rż.
Gavilar - @purrminator: Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym że gierki ich już nie k...

źródło: 24352i

Pobierz
No a prawda jest taka że nadal powstają dobre gry, ale rzadziej niż dawniej, bo teraz pieniądz leży gdzieś indziej i niewielu twórców robi gry po to aby były dobre, a bardziej po to aby wciągały cię w pętle hazardu. ¯_(ツ)_/¯


@supra107: Rzadziej? Przecież obecnie sam rynek gier indie / niezależnych jest większy niż wszystkie AAA z lat 90 razem wzięte.
@L3gion: No a rynku Indie w latach 90-2000 nie było ale za to wtedy AAA trzymało poziom, a teraz się to obróciło. I nie oszukujmy się, gry indie a gry AAA to dwie inne kategorie, jedne mają budżet na oprawę dźwiękową i wizualną a drugie nie. Pokaż mi choć jedną nową grę indie która ma tak samo świetnie dobraną ścieżkę dźwiękową z licencjonowaną muzyką co gry wyścigowe z lat 2000.

Po