Wpis z mikrobloga

Napisałem próbną maturę z polskiego, jak myślicie ile dostałbym punktów za to wypracowanie? od 0 do 50. Z pytań zamkniętych wyszło mi 14/20 pkt, czyli brakuje 7 żeby mieć 30% i zdać.

Zadanie 13.
Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ
problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Nocy i dni
Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna
liczyć co najmniej 250 wyrazów. (moja praca ma 320 wyrazów więc luzik)

(nowy akapit) Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Szczęście jest bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym aspektem ludzkiego życia. Człowiek może czerpać szczęście z relacji z innymi ludźmi na różne sposoby, jednak w jakim momencie relacja międzyludzka staje się źródłem szczęścia?

(nowy akapit) Maria Dąbrowska w powieści “Noce i dnie” opowiada między innymi o relacji małżeńskiej Barbary i Bogumiła, jest to relacja będąca źródłem szczęścia dla obojga małżonków. Mimo że Barbara weszła z Bogumiłem w związek małżeński bez miłości, to Bogumił był jej pociechą, okazywał jej podziw i uznanie którego potrzebowała. Bogumił kochał Barbarę pełną piersią, zwierzał się jej ze wszystkich szczegółów swojej pracy, ale nie dlatego że oczekiwał rad, ale dlatego że nic nie dawało mu szczęścia jeśli jego żona usłyszała o tym, nie była tego częścią. Oboje małżonkowie byli dla siebie bardzo ważni i choć nie byli idealni, to sam fakt bycia w związku małżeńskim, możliwości polegania na sobie i dzielenia ze sobą chwil była dla nich źródłem szczęścia. Innym różniącym się od Barbary i Bogumiła przykładem relacji dającej szczęście może być miłość Geralta i Yennefer z opowiadania “Ostatnie Życzenie” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Yennefer była czarodziejką w fantastycznym świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, posiadała magiczne perfumy które sprawiały że mężczyźni w jej otoczeniu zakochiwali się w niej, co lubiła wykorzystywać do swoich celów. Geralt był najemnym łowcą potworów, który zakochał się w czarodziejce po uszy, do tego stopnia że kiedy musiał wypowiedzieć życzenie do dżinna, poprosił go o to by Yennefer się w nim zakochała. Mimo że miłość ta była fałszywa, wywołana magicznymi sztuczkami, to od tego momentu każde spotkanie Geralta i Yennefer było dla obu źródłem (między innymi) szczęścia.

(nowy akapit) Tak więc relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia, w momencie w którym druga osoba daje nam coś czego potrzebujemy, może to być np. uznanie, miłość, uczucie bycia potrzebnym czy ważnym, świadomość że nie jest się sam na świecie i zawsze można się do kogoś zwrócić, żeby chociażby porozmawiać.

nie wiem czy to tylko u mnie, ale tekst tab nie działa mi na wykopie więc jak jest nowy akapit to napisałem to w nawiasie po prostu

#matura #polski #wiedzmin #pytanie
  • 15
@NaczelnyAgnostyk: no dałem fragment tych nocy i dni jak w poleceniu + fragment wiedźmina czyli w sumie 2 teksty. Czyli jak piszą "oraz do wybranych TEKSTÓW kultury" to znaczy że dodatkowo powinienem minimum 2 teksty dać, nie licząc tych nocy i dni, tak? Dobrze wiedzieć, dobrze że zapytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę daliby mi 0 pkt za brak 3 utworu? Mógłbym napisać o innej książce z
@HumanBeing: dostałbyś zero bo przecież od razu widać, że to jest ChatGPT. Przeczytałem pierwsze dwa zdania, wiem nawet nie wiem o czym Ci tam AI napisało.

Wystarczy sie pobawić tym narzędziem przez pół godziny, żeby umieć na pierwszy rzut oka rozpoznawać w jaki sposób pisze AI, bo jest to bardzo charakterystyczny sposób formulowania i konstruowania zdan.

Także za całe wypracowanie 0 pkt, a jakby Cię przylapali na korzystaniu z pomocy to
@SebastianDosiadlgo: XD pisałem sam, przysięgam. Może to dlatego że starałem się lać wodę o niczym byle było ponad 250 wyrazów. Najpierw napisałem ręcznie w zeszycie a później przepisałem tutaj na wykop. Taki styl pisania jest niepoprawny?
@NaczelnyAgnostyk: @SebastianDosiadlgo @visas napisałem dzisiaj jeszcze jedno na inny temat, teraz chyba spełnia treść zadania?

Miasto – przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem
i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej
Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja
praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Miasta są ważnym elementem ludzkiej kultury, można by rzec - elementem ludzkiej ewolucji. To
Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Miasta są ważnym elementem ludzkiej kultury, można by rzec - elementem ludzkiej ewolucji. To tam rozwija się przemysł i nauka, to tam ludzkie życie staje się fizycznie łatwiejsze ( uzasadnij tu! ), ale zarazem szybsze i czasami trudniejsze psychologicznie ( uzasadnij ).

Czy człowiek powinien szukać lepszego życia w wielkiej metropolii, czy lepiej pozostać przy prostej, powolnej egzystencji z dala od miejskich innowacji? Władysław
@visas: tfu, znakow. slow. ogolnie do kazdego przykladu dalabym chociaz z jedno zdanie wiecej, ale to zalezy od cb. ogolne wrazenie lepsze niz wczoraj, tylko te przecinki i czasami dobor slow
@visas: dzięki wielkie za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
jest jakies 280 słów
postaram się napisać jeszcze lepiej w czwartek, cieszę się że jest lepiej niż wczoraj, wezmę sobie te rady do serca
mam ewidentny problem z przecinkami, ale z tego co widzę to za interpunkcję jest max 4 punkty, przy wielu błędach nierażących i niewielu rażących są 2 pkt, a żeby dostać 0 pkt trzeba popełnić