Wpis z mikrobloga

@nonOfUsAreFree: że w Polsce 13k w 2023? Widać od razu ze trzeba min przez 2 wszystko mnożyć.


@NoName4891: nie trzeba, na wypoku i 4trollers wszyscy zarabiają po 30k, tymaczasem prawda jest taka że wielu firmach w PL zarabia sie właśnie te 36k USD/y, ci ludzie nie chcą zmian i wolą spokój albo są seniorami jednego projektu którzy kiedyś mieli farta i teraz są trudni do zastąpienia a na wolnym rynku
@Boska_Klaudia: ależ ja ich biorę pod uwagę, dlatego powiedziałem razy 2 a nie razy 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tacy ludzie niszczą rynek. Jakbym miał takiego pod sobą, to bym mu pensję 2x obniżył bo skoro i tak się nie ruszy to niech robi za mniej.
zarabia sie właśnie te 36k USD/y


@Boska_Klaudia: Wyciagalem ludzi z samsunga kilka lat temu, byli zachwyceni jak dostawali po 10k i to byli seniorzy z 10+ lat xp.

Ludzie sie boja zmian, to jest chyba jedyny argument jaki slyszalem, "nie zmienie pracy, bo gdzie indziej bedzie gorzej, nie znajde sobie miejsca, nie bede mial sie do kogo odezwac" itd. Nie rozumieja roznicy miedzy Uop a b2b, zwykle nawet nie chce im
że w Polsce 13k w 2023?


@NoName4891: Bardzo możliwe. Znam osoby z expem 10+ lat które mają na B2B 15k czy tam 17k i nie zmieniają pracy bo im dobrze w obecnym projekcie xD Albo się boją zmiany.
Ludzie sie boja zmian, to jest chyba jedyny argument jaki slyszalem, "nie zmienie pracy, bo gdzie indziej bedzie gorzej, nie znajde sobie miejsca, nie bede mial sie do kogo odezwac" itd. Nie rozumieja roznicy miedzy Uop a b2b, zwykle nawet nie chce im sie wejsc w kalkulator, a jak juz wejda to nie maja pojecia co robia.


@Proogramista: ale jak komuś się dobrze żyje za 10k, chce święty spokój nie nie
ale jak komuś się dobrze żyje za 10k


@FLAC: Tak, to jest argument, nawet ostatnio, moj byly "szef" tego uzyl, on zarabia 8k, ja zarabialem wtedy chyba z 32k, co mu zmieni jak bedzie zarabial nawet te 20k, skoro bedzie musial za to zaplacic zdrowiem .
@Proogramista: no ale serio, powiedzmy że zarabiasz 100 bilionów USD miesięcznie. Czy będziesz pracować ciężej żeby zarobić 105 bilionów? Czy 100 to już jest wystarczająco i nie warto marnować na kolejne 5 nawet minuty czasu.
@FLAC: Ale jest roznica miedzy 10k na koncie a 30k na koncie co miesiac, to nie jest 5%. I ja nie mowie o ludziach ktorzy tego nie ogarniaja, mowie tu o osobach z ktorymi chcialbym pracowac i probowalem je sciagnac na stanowiska wyzsze od mojego.

Sa osobty ktore daly sie przekonac do takiego ryzyka i nagle z pensji 2x15k wyszlo 20k + 28k, to nie jest mala zmiana, szczegolnie dla dwojki
@Proogramista: no jeśli ktoś ma na co przeznaczyć tę kasę, buduje dom albo chce wyczesany apartament, sportowy samochodzik to spoko. Po prostu różne potrzeby mają ludzie, są minimaliści którzy będą szczęśliwi i wszystko potrzebne sobie ogarną za 15k nie dlatego że są głupi tylko po prostu tak lubią. A że to co kto lubi jest subiektywne, to nie można tego skwantyfikować że coś jest "bardziej" lepsze bo jeden dla szczęścia potrzebuje