Wpis z mikrobloga

Badacze historii tajemniczego muzyka, po dziś dzień spierają się ze sobą. Czy Petrusa Claudusa ocalił wyłącznie ślepy los, który skazał go na kulawość i nienadążanie za grupą? Czy to może jednak wszystko zasługa ojca sprawiedliwego? Jaki w tym udział miał Król Szczurów?

Jeden z najznamienitszych badaczy sprawiedliwości, którego cechowało całkowite wyzbycie się chytrości - z tego powodu po dziś dzień pozostaje anonimowy. Kierowany poczuciem, że nie można wątpić w potęgę Króla Szczurów, wysnuł on śmiałą teorię:

Możliwe, że kulawość i spowodowany tym powolny chód Piotera był zasługą ojca, który natchniony przez Króla Szczurów wszystko przewidział, a może nawet sam Król Szczurów osobiście go ostrzegł. Jednak anonimowy badacz nie ma wątpliwości, że Król Szczurów dostrzegł w chłopcu Sprawiedliwość i dlatego na niego nie poczekał.

Do tego by tak sądzić, skłaniają go historyczne zapiski na temat Petrusa Claudusa.
Gdy mieszkańcy miasta Hameln pytali go o to co się wydarzyło, odpowiadał on lakonicznie: "Sprawiedliwość ciemiężycielu". Wiele lat później widziano go wielokrotnie, gdy w biały dzień spacerował z latarnią i przyglądał się ludziom z bliska. Jednak spytany o to co robi, odpowiadał tak samo lakonicznie: "Szukam człowieka sprawiedliwego".

Są na tym świecie ojcowie sprawiedliwi, którzy twierdzą, że spotkali na swej drodze ów tajemniczego człowieka z latarnią, który zgodnie z dzisiejszą wiedzą, powinien już od dawna być martwy. Nie chcą jednak zdradzić szczegółów tego spotkania. Czy spotkali tego człowieka naprawdę? Czy to kolejny dowód na potęgę Króla Szczurów, czy jednak przemawia przez nich wyłącznie chytrość?

Judicia Rat Regis inscrutabilia sunt.

#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem #sztukadlasprawiedliwych #krolszczurow #historiadlasprawiedliwych #filozofiadlasprawiedliwych
Nemayu - Badacze historii tajemniczego muzyka, po dziś dzień spierają się ze sobą. Cz...

źródło: image_2023-04-29_190417237

Pobierz