Wpis z mikrobloga

#zalesie #porady #finanse #chwilowki #kredyty #pytaniedoeksperta #pomocy #upadlosckonsumencka #chcepogadac

Wpadłem pętle kredytową i serio nie umiem z niej wyjść. Próbuje z każdej strony i zawsze jest odmowa, doradca jak widzi mój BIK i zobowiązania nie chcę łapać za głowę. Albo jest to mocno ryzykowny deal w postaci "ty dajesz BIK, dane itd. Spłacimy ze swojego hajsu, a ty bd spłacał kredytem". Nawet nie chcą ze mną rozmawiać doradcy finansowi, daje bik daje dane to zawsze odmowa. Dostałem ofertę od dorady kredytowego, ale wymagałoby poręczęnia. Nie ma kto. Windykacja dręczy mnie i moich rodziców. Boje się że nie będę miał rodziców, pracy oraz że zlicytują mnie oraz rodziców i dodatkowo będę w kryzysie bezdomności. Wpadam co raz głębiej w #depresja ,bo narobiłem długów przez #narkotyki i wizerunek znajomego co ma kasę oraz zastaw się, a postaw się.
Próbowałem drugi etat znaleźć, ale jest z tym lipa a #glovo nie wypaliło.
Jak to mogę ogarnąć żebym miał na życie? oraz czy jest jakiś dobry doradca w #slask co takie przypadki ogarnia
I czy jedyne rozwiązanie to upadłość?
  • 14
@bialyodkurzacz: Polecam wyjazd za granicę do pracy w kołchozie(agencje wożą Polaków z transportem, zakwaterowaniem i wszystkim), zacząć po tygodniu od zaliczki na życie, po miesiącu - dwóch możesz zapłacić prawnikowi żeby zaczął procedurę upadłości konsumenckiej. I zaczynasz życie od nowa pracując za 2k € aż wymyślisz co dalej.

Ile tych długów masz łącznie?
@PfefferWerfer: ok 70-100k i dodatkowo chciałem bez upadłości konsumenckiej, bo każdy zakup droższej rzeczy, to pytanie się syndyka. Nie wiem co by weszło w skład masy upadłościowej oraz dodatkowo boje się że jestem zameldowany u rodziców, to jeszcze coś będą tam chcicieli
Dobra, to konkretnie.

Ile zarabiasz netto miesięcznie i z jakiego źródła?
Ile z tych długów to komornik a ile to windykacja?
Jakie masz koszty stałe? (Mieszkasz z rodzicami/wynajmujesz mieszkanie/wynajmujesz pokój?)
Jakieś ukryte problemy typu dzieci/alimenty/pożyczka od gangusa osiedlowego?
Jaki masz majątek do stracenia w przypadku upadłości? (Mieszkanie/auto?)
Ile masz lat?
@PfefferWerfer: Teraz będę z jedną firmą uzgadniać ugodę, bo znana firma pożyczkowa pisała do mojej mamy na MESS. Z połową rozmawiam z połową nie. Dodatkowo z każdemu z wierzycieli będę pisał prośbę o rozłożenie długu na raty. Konsolidacja odpada bo mam wpis w BIK
@bialyodkurzacz gdybyś dogadał się z wierzycielami na raty i na jakiś czas przeprowadził się do rodziców, to już 1750 miesięcznie masz w kieszeni. Do tego wspólne mieszkanie to też niższe koszty wyżywienia, bo np. ktoś obiad zrobi dla wszystkich. W sumie jakbyś z rodzicami dobrze pogadał, przyznał się że potrzebujesz pomocy, to pewnie niemal całą wypłatę mógłbyś przeznaczyć na spłatę długów, w 2 lata miałbyś temat zamknięty.

Co do upadłości konsumenckiej -
@bialyodkurzacz
@EdekMoczygeba
Widzę że od 3 lat zmienili zasady przyznawania upadłości i sąd nie bada już czy do powstania stanu niewypłacalności lub zwiększenia jej stopnia doszło wskutek umyślnego zawinionego działania, czy też wskutek rażącego niedbalstwa. Może to jednak mieć znaczenie przy wyznaczaniu planu spłaty długów.

PS. dlaczego Glovo nie wypaliło?
i na jakiś czas przeprowadził się do rodziców, to już 1750 miesięcznie masz w kieszeni


@EdekMoczygeba: tylko pracuje 100km od miejsca zamieszkania rodziców

PS. dlaczego Glovo nie wypaliło?


@EdekMoczygeba: Obcinanie godzin, odległość od dzielnicy w której mieszkam a gdzie pracowałem była duża i zaczeli coś ze stawkami robić, że się nie opłacało. Próbuje znaleźć drugi etat, który będzie opłacalny, bo z drugiej wypłaty bym spłacał wierzycieli, a z pierwszej żyć
@bialyodkurzacz: co Ci syndyk zabierze? majątek - głównie nieruchomości. Gruza może nie chcieć zabrać, bo problem ze sprzedażą, a jak potrzebujesz do pracy to tym bardziej. Z wynagrodzenia będzie zabierać wszystko powyżej minimalnego, ale jak minimalne Ci nie starcza na pokrywanie niezbędnych kosztów utrzymania, to możesz złożyć wniosek, żeby mniej zabierał.

@EdekMoczygeba ta, zmieniło się, ale tylko na początku. Rażące niedbalstwo/umyślne doprowadzenie do niewypłacalności - plan spłaty od 3 do 7