Wpis z mikrobloga

#seo
Ahrefs czy Semrush na polskie keywordsy? Semrush wydaje się bardziej wiarygodny, kiedy Ahrefs pokazuję dziwne wyniki jakby większość kw miały bardzo małe KD np. 0-15 itp.
  • 6
@kyniu6: Czynniki KD to wewnętrzne regulowane wartości więc każdy serwis określa je wg swoich zasad. Generalnie AHREFS wydaje się najbardziej rozbudowanym "kombajnem" do SEO i bardzo trafnie sobie radzi z polskimi frazami. Niestety też swoje kosztuje. Jeśli szukasz czegoś tańszego na start to polecam Senuto (jest bardziej nastawiony na content).
  • 0
@Shellthorn: @pekak dzięki panowie. O Senuto słyszałem, mam jednak dostęp od kolegi do semrush i ahrefs więc bardziej interesują mnie te dwa narzędzia. Mam ustawione oczywiście na nasz kraj, po prostu gdy w Ahrefs jedno słowo jest niby ultra łatwe do pozycjonowania to w Semrush to samo słowo już jest mega trudne. Dlatego pytałem które narzędzie jest wg doświadczonych kolegów bardziej wiarygodne.
@kyniu6: ja na Polskę nie używam, więc cieżko mi powiedzieć jak w twoim przypadku, ale korzystam z obu i zawsze jakoś bardziej wiarygodny i przejrzysty jest dla mnie Ahrefs
  • 0
@pekak: dla mnie generalnie też, natomiast siedzę w temacie w angielskich frazach i tam pokazuje podobnie. W Polsce duża rozpiętość, dlatego obawiam się, że po prostu któreś narzędzie radzi sobie u nas gorzej i próbuje zrozumieć które bo nie wiem w które keywordsy uderzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)