Wpis z mikrobloga

Dlaczego mam takie spadki na wyciskaniu?

Od jakiegoś miesiąca moja siła na płaskiej jest żałosna, na hantlach spadki nie są aż takie duże, ale są.
Dobiłem już do 120x3 na płaskiej, bez problemu na 5x robiłem 112.5 czy 115. AMRAP po 6 seriach robiłem na poziomie 105x8/9.

Aktualnie 115 czy 112.5 dam radę tylko na 2x. 105 w AMRAPIE ledwo na 4 robię. O co może chodzić? Nie jestem na redukcji, wysypiam się. Pierwszy raz w życiu mam takie spadki.

Progres na innych bojach jest, na biceps co nowy tydzień, to rekordy bite od jakiegoś czasu.
Dodać coś w piątek jakieś ćwiczenie na klatkę w stylu wyciskania hantlami na płaskiej czy lepiej nie? Cwicze klatkę raz w tygodniu

#mikrokoksy #silownia
  • 14
@technojezus Zrob sobie chwilowa przerwę od wszelkich wyciskań (ogólnie deload całego upper body), a potem zacznij od lżejszego ciężaru i buduj się od nowa. Być może po prostu się zajechałeś, zdarza się
@steve-esta: jak moge klatke przetrenować jak tak ciągle cwiczę te same ćwiczenia? Mialem okres, gdzie 120x3 robilem i potem 40x6/7 hantlami na skosie górnym. Teraz są to liczby niemożliwe. Hantlami to teraz ledwo 38x5 zeobilem wczoraj, nawet pod 40 nie podchodze, gdzie zawsze 2 serie robilem 40
@technojezus Ok. W takim razie żeby coś więcej powiedzieć o tym czym może być spowodowany regres, to należy spojrzeć na plan całościowo i prawdopodobnie w nim szukać problemu. Tymbardziej jeśli piszesz, że jesz więcej, przypuszczam, że sypiasz też odpowiednio?
@technojezus:
Nie da się co tydzień robić swoich maksów, chyba ze kłujesz dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Prędzej czy później uderzysz w ścianę.
Zmniejsz ciężar i zwiększ liczbę powtórzeń albo zmień ćwiczenie . Może zrób sobie kilka dni przerwy. Czasem trzeba się cofnąć krok do tyłu żeby zrobić dwa do przodu. Żeby ci coś konkretniejszego doradzić musiałbym mieć rozpiskę twojego planu.