Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie, jak można by się zorientować co do różnych roli w IT? Nie natkneliscie się może na jakiś wykład czy coś w tym stylu gdzie to jest omawiane? Nie chodzi mi o bootcamp, i o nauczenie się programować w 3 miesiące tylko o to żeby w 3 miesiące (gdyby był taki kurs) zrozumieć jak praca danych osób wygląda, jak wygląda ich workflow w ich zadaniach i przeciętne dni pracy. Takie zajrzenie od kuchni, żeby potem wiedzieć w czym chce się rozwijać.
#pytanie #programowanie #webdev #bigdata #it #ai #rozwojosobisty
  • 29
  • Odpowiedz
@programista15cm: nie no serio pytam ;p Aktualnie mam 5 lat expa w grafie i myślałem iść w ux, ale boję się konkurencji co do liczby stanowisk pracy. Z kompami mam do czynienia od dziecka, do programowania podchodziłem parę razy, nawet hobbystycznie coś tam robiłem jak apki czy stronki itp., tylko nie chciałem od dziecka zaraz się tego uczyć bo "to dla lasek nie będzie atrakcyjne" ... . Dziś już myślę
  • Odpowiedz
@programista15cm: że jak się zdecyduje to się do it wdrożę, ale nie wiem gdzie. Na razie oglądam na YT to co ten typ wrzucił i inne żeby dowiedzieć się czegoś czego nie wiem może jeszcze, coś co mi "zaskoczy". Masz coś sensownego do dodania czy nie i tak tylko przez jednym zdaniem? xd
  • Odpowiedz
no akurat mam powiązane z inf w tytule i co?


@interpenetrate: ale co masz powiazane? Znasz jakis algorytm sortowania? Umiesz zarzadzac pamiecia? Wiesz jaka jest architektura bazy danych, jakie ma cechy? Znasz jeden jezyk skryptowy, umiesz cokolwiek zautomatyzowac na linuxie?

Jednym zdaniem; umiesz cokolwiek z IT? Bo jak nie to zwyczajnie daj sobie spokoj, konkurencja na entry level jest ogromna

plus nie wiesz co chcesz robic... a co masz na
  • Odpowiedz