Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem kolejną informacje, która potwierdza, że deweloperzy wstrzymują uruchamianie sprzedaży nowych inwestycji w Warszawie, mimo wzmożonego popytu. I to tym razem deweloper, który planował w kwietniu rozpocząć sprzedaż 3 (!) nowych inwestycji, w tym jednej zupełnie nowej oraz kolejnych etapów dwóch dobrze się sprzedających.

Pytanie czy to na pewno tylko chęć wyprzedania tego co mają i co nie schodziło od miesięcy?
#nieruchomosci #mieszkanie #warszawa
  • 7
@Antiax: tez obserwuje rynek i w Q2 2022 deweloperzy mieli sporą podaż, żeby się wyrobić przed wejściem nowej ustawy deweloperskiej i przez resztę roku te mieszkania się sprzedawały.
A teraz dd początku roku to jakaś kpina, bo prawie nic nie ma nowego, ciekawe jaka logika za tym stoi
@eehhh Obstawiam, że deweloperzy szykują się na ciężkie czasy. Kto miał kupić ten już kupił w strachu przed inflacją. Reszty bez taniego kredytu nie stać na zakup przy tych cenach.
Hossa na rynku nieruchomości i tak została wydłużona przez pandemię i dodruk pieniądza. Po tłustych latach będą lata chude. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie temu towarzyszyć stagnacja gospodarcza.
@Antiax: Ciekawe. Koszty finansowania w zeszłym roku wystrzeliły w kosmos i piszę tu o kosztach finansowania inwestycji - czy to kredyt czy to emisja obligacji, sam ostatnio kupowałem obligacje echo z wykupem w 11.24 na yieldzie ponad 10%. BK2% z pewnością ruszy rynkiem, już teraz trochę to zrobił, ale z pewnością nie ma opcji powrotu do lat 20-21. Mogę jedynie zgadywać, że wielu, którzy na tę chwilę nie mają problemu z