Wpis z mikrobloga

Załóżmy że macie 100k pln oszczędności w tym 60k PLN na ile/ikze (ale w nic nie włożone, do przeniesienia z mbanku do bossa lub do wyjęcia), 20k (4k EUR) na giełdzie w akcjach i 20k w PLN w gotówce - co byście z tym zrobili? Nie wiem, powinienem chyba trzymać wszystkie środki zdala od bycia w złotówce prawda? Ponieważ tam jest mniejsza inflacja. No ale dolar, korona norweska, funt, krypto jak wy to macie zrobione? No i też w sumie dzieci raczej nie będę miał. Chciałbym założyć rodzinę, ale to chyba życie by się musiało odmienić ;(. Więc niby ike miało iść na vanguarda ale czekałem na spadek i trzeba by po woli się w częściach wkupywać jak się będę decydował. Mój plan na życie opierał się na tym że będę zarabiał 20k na ryczałcie i to będzie stosunkowo mało wcalosci zarobku żeby odkładać tak sobie ale xD, no nie wiem czy się uda to i dożyje 60-tki. Ogólnie coś trzeba z tym hajsem robić, albo inwestować na bieżąco wydawać, bo nie ma sensu bo nikomu nie przekaże go. Fajna opcja jest jeszcze p2p bo wyciąga poza inflację. Kurde.
Ogólnie mi chodzi o to jak macie rozplanowane wasze finanse jeśli można spytać, piszcie na PW jak chcecie anonimowo. Tak ogólnie czytam inwestomat i iwucia i jestem na ich grupkach na FB, polecacie jeszcze jakieś media oprócz wykopu i tamtych, gdzie można by z ludźmi o tym temacie gadać?
#zycie #pieniadze #emerytura #ike #inwestowanie #inflacja #ekonomia #gielda
  • 4