Wpis z mikrobloga

@Smokalaskanski: Mi się podoba, ich zaletą jest to że zbudujesz je tam gdzie nie postawisz domu mieszkalnego czyli w różnych pięknych lokalizacjach na odludziach, bo nie dadzą ci WZ w dzikiej głuszy. Dla kogoś kto nie planuje dzieci te 56 m^2 jest wystarczające.

To akurat po prostu #!$%@? styl nowoczesnej stodoł który mi się też nie podoba, ale sam metraż i koncepcja jest ok.
@snejdan jest problem jeden w tych filmach. Zawsze są nagrywane późną wiosną początkiem lata. Około 8 miesięcy w Polsce nie jest tak zielono. Jesienią czy zima widok z tarasu jest jak z horroru. Plus te domy są na strasznych zadupiach jak nie ma pracy zdalnej to odpada.
Ja widziałem projekt z dwoma pokojami na piętrze i to jest mega spoko. Na dole normalny salon z aneksem i łazienka. Dla pary bezdzietnych ludzi na pracy zdalnej więcej nie potrzeba.


@PfefferWerfer: Coś mi w twoich obliczeniach brakuje co najmniej jednego pokoju. Gdzie oni mają pracować? W jednym biurze razem sobie przeszkadzać czy jedno ma zaanektować salon na biuro?
@ksiak: Ja mam biurko w sypialni, partnerka w oddzielnym pokoju. W godzinach pracy nie wchodzimy sobie w drogę bo pracujemy. Zaraz powiesz oczywiście, że żyjemy jak zwierzęta i bez dedykowanego pomieszczenia biurowego nie da się żyć ale radzimy sobie i jesteśmy zadowoleni gdy sypialnia pełni dwie funkcje tak jak wiele osób ma w trzypokojowych mieszkaniach.

Salon/kuchnia/łazienka to terytorium wspólne.
@PfefferWerfer: powiem, że sami sobie krzywdę robicie ale może to zrozumiesz za jakiś czas a może nie. W tej chwili Twoja partnerka gdyby chciała iść się po prostu położyć to tak naprawdę robi to w Twoim biurze.
Ja rozumiem, potrzeby podbudowywania i zakłamywania siebie. Ale fakty są faktami. Do pracy potrzebujesz osobne pomieszczenie. Można je dzielić z kimś innym kto wykonuje podobną pracę ale już dzielenie jednego pomieszczenia gdzie jedna osoba
@ksiak: Do drzemek ma jednoosobowe łóżko w swoim biurze (pomieszczenie służy jako pokój gościnny w trakcie wizyt).

Jest jak jest, ja absolutnie na to nie narzekam i żyjemy bezkonfliktowo. Nie zbuduję już nic większego i tak bo mnie nie stać psychicznie na kolejną budowę (finansowo jeszcze bym to pociągnął). Dziecka nie planujemy, więc jest ok.
@Smokalaskanski: są fajne projekty, a najlepsza koncepcja to rozbudowa o 35m² co roku i masz po paru latach 280m² powierzchni użytkowej i mieszkasz już normalnie i nie bujałeś się z masą formalności.
#nieruchomosci #dom czy domy bez zezwolenia mają jakiś sens? Za 150-200k mamy 50-60m^2 i jest to cena bez działki. W ogóle komuś to się podoba? Za 10 lat pewnie będzie beka z tych szop.


@Smokalaskanski: na wykopie jakiś mireczek budową typu gospodarczego za 150k razem z działką w zielonej góze, takie coś wybudował. Włącznie z wykończneniem pod klucz. Też miał 56 mkw ze skosami...
2 mini sypialnie na piętrze i salon