Wpis z mikrobloga

Normalne dopóki starty nie będą często a zwykły człowiek będzie mógł polecieć w kosmos to mało kto się będzie tym interesować


@MrNeko: to jak często musiałyby być starty Falcona 9 albo misje Starlinków, żeby ludzie się interesowali? Jak będzie 20 startów dziennie to wtedy już się zainteresują? xD

Nie, jest raczej odwrotnie. Im częściej są starty tym mniej osób je ogląda, bo stają się "normalne". A to, że takimi rzeczami interesuje
SebastianDosiadlgo - > Normalne dopóki starty nie będą często a zwykły człowiek będzi...
@MrNeko: Nie, wtedy też nie. Myślisz, że obecnie ci "zwykli" ludzie wiedzą jak działa samolot? Tzn. czy mają podstawową wiedzę i byliby w stanie powiedzieć dlaczego samolot, który waży setki ton jest w stanie latać? Nie, ponieważ nie wiedzą, mimo że latają raz w roku na wakacje do Turcji albo Egiptu.
@SebastianDosiadlgo

Ludzie nie wiedzą jak działa telefon ale go masowo używają, dlaczego?

Bo ma dużo funkcji i są w stanie go kupić

Ludzie latają samolotami, dlaczego?

Bo są w stanie kupić bilet i dzięki samolotowi jest możliwe podróżowanie
@SebastianDosiadlgo: O istnieniu Starshipa nie miała pojęcia większość osób nawet na dwudniowej konferencji Horyzont Mars, organizowanej przez Mars Society Polska. Dosłownie wszedłem na scenę, podłączyłem lapka do projektora i wrzuciłem zdjęcie Starshipa (full stack na platformie) z prośbą, by podnieśli rękę wszyscy, którzy wiedzą, co to jest. Podniosło może 5% osób. Osób, które są na tyle zainteresowane kosmosem ogółem, że decydują się poświęcić x czasu ze swojego życia na dojechanie na
@SebastianDosiadlgo: Bardzo różny wiek (pełne spektrum wiekowe, można rzec), środowisko przede wszystkim akademickie (konferencja na UWr), czyli studenci UWr + zaproszeni goście z innych uczelni. Natomiast moje rozmowy i doświadczenia pozwalają postawić tezę, że ludzie z branży space (rozumianej w ujęciu naukowym, czyli nie przedstawiciele biznesu, typu np. SatRev) nie mają pojęcia o projekcie Starship. Wiedzą, że istnieje SpaceX i co robi (zresztą, F9 wynosił już polskie satelity, w tym