Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z #pracbaza #programowanie #korposwiat co zmienialiście w tym roku robotę - jak z Waszej perspektywy wygląda teraz rynek pracy? Wszyscy mowią że na rynku nadal jest dobrze, mieliście problemy ze znalezieniem nowej roboty?

Mam ~4 lata doświadczenia (Python, ETL dla korpo, również w oparciu o technologie chmurowe), w firmie już ponad rok jest bardzo cienko bo amerykańska z branży wrażliwej na stopy procentowe, od jakiegoś sierpnia jest dużo nadgodzin i crunchu a od końca marca się to jeszcze pogorszyło z powodu zwolnień w różnych regionach, teraz w zeszłym tygodniu robiłem praktycznie po 12h dziennie i troche mnie to złamało.
Do tego w tym roku mam dużo problemów zdrowotnych i powoli mnie to przerasta (nie ukrywam że nie dowożę ostatnio tematów w terminie, nie wyrabiam się w sprincie itd. - pewnie część z tego to sytuacja, przemęczenie itd. a część to moja wina że sobie nie radzę z managowaniem wielu tematów), ale te problemy w dużej mierze siedzą też w mojej głowie przez co bardzo się boję co będzie jak mnie wywalą, co z kredytem jak przez rok nie dostanę nowej pracy i takie inne schizy. Jak z Waszej perspektywy wygląda sytuacja na rynku, nadal jest rynek pracownika (w tym: jak jest się gotowym zejść z aktualnej półki pensji #programista15k do bliżej 10k) czy powoli się to pogarsza?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
co z kredytem jak przez rok nie dostanę nowej pracy


@mirko_anonim: Szukanie pracy to najgorsze dwa tygodnie mojego życia. Już na siłę mówię, że mam 30 dni dostępności czasem, bo głupio powiedzieć, że od zaraz, żeby nie wyjść na desperata. A wolne się przydaje. Pogram w gierki, poobijam się, naprawię coś w domu.

Trzy rozmowy = trzy oferty. Kilka innych firm proponowało kontakt, ale rezygnowałem.
Już na siłę mówię, że mam 30 dni dostępności czasem, bo głupio powiedzieć, że od zaraz, żeby nie wyjść na desperat


@arysto2011: współczuję urojen ksobnych. Mojemu koledze za start od ręki dorzucili 10k euro - firma z Niemiec.

Jak jesteś midem czy seniorem i zarabiasz 100-200zl/h to chyba niczym dziwnym nie jest że możesz rzucic robotę na kilka miesięcy i mieć wakacje
@mirko_anonim: IMO sam sobie robisz krzywdę. Jeśli macie sprinty to przecież commitujecie się jako zespół na to co dowieziecie. Macie daily po to, żeby sygnalizować wszelkie opóźnienia i im zaradzać (np. zostawiając mniej ważne rzeczy a skupiając się na najważniejszych tematach). Ukryte nadgodziny (czyli takie których nie raportujesz) to nigdy nie jest dobre rozwiązanie bo zespół nie widzi że coś faktycznie zajęło więcej czasu niż było planowane, przez co kolejne wyceny