Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi skąd się bierze aż taka popularność ludzi jak Andrew Tate, Roman Warszawski albo Paweł Kaczmarczyk z kanału Druga Strona Medalu?

Czy sytuacja dzisiejszych mężczyzn jest naprawdę aż tak zła, że ich intelektualnymi guru muszą być tacy ludzie? Albo może aż tak zła jest ich kondycja umysłowa? Albo może podobnie jak w przypadku contentu szczepionkosceptycznego czy ukrainosceptycznego popularyzacja takich treści jest wspierana działaniami z zewnątrz wiadomego pochodzenia w celu uderzania w "zgniły Zachód"?

Ja wiem, że uogólniam i tylko pewien procent mężczyzn ogląda takich myślicieli, ale na Reddcie czy Youtube jest wręcz zalew takich treści. Jeszcze parę lat temu redpill i tego typu bzdury były pewnie jakąś ciekawostką dla nisz, a dzisiaj wchodzi to do mainstreamu. Mam prawie 30 lat i jakoś zawsze starałem się być na bieżąco ze wszystkim i chcąc nie chcąc trafiam na tego typu rzeczy.

#redpill #andrewtate #romanwarszawski #drugastronamedalu #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #manosfera #pieklomezczyzn #pieklokobiet #feminizm
  • 13
@SlaviTV: Akurat wartościami tradycyjnymi (dla obu płci zresztą) jesteśmy karmieni w Polsce na każdym kroku od najmłodszych lat i jakimś dziwnym trafem od 8 lat w Polsce rządzi partia konserwatywna (a przez wcześniejsze 7 też konserwatywna tylko trochę mniej).

Zatem widzimy, że ci tradycjonaliści niezbyt są w Polsce ciemiężeni, więc nie za bardzo dociera do mnie taki argument.
@zymotic: Mnie osobiście rozwala dzisiejsza skrajność. No dobrze, że faceci się budzą, zauważają jak kobiety się bawią nimi etc etc, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, nie traktujmy od razu każdej jak szmaty i tym podobne. Jest wielu, którzy mówią z sensem jak np Peterson, nie lecący ze skrajnosci w skrajnośc od razu, ale młodzi wolą słuchać takich, co to wyzywaja od razu i tym podobne. Rozwala mnie to jak
@WhiskyRomeo: To tak naprawdę może być ktokolwiek: ojciec, starszy brat, ulubiony sportowiec, naukowiec, szanowany wykładowca.

Ciężko mi sensownie odpowiedzieć na to pytanie, bo pamiętam, że jak byłem mały, to jakoś nie miałem osoby, na której by się wzorował czy coś w tym stylu. Dopiero jak byłem dorosły, to miałem w głowie parę osób, które uważałem za jakieś tam autorytety, ale była to raczej garstka.

Uważam, że młoda osoba powinna otrzymać pozytywne
@SlaviTV: Aha, czyli uważasz, że mężczyźni o niczym innym nie marzą tylko o konserwach mówiących im jak mają żyć? I niby te konserwy są cancelowane, a wszyscy mężczyźni chodzą w sukienkach?
Wyłącz Wiadomości xd
W każdym razie prawie każdy autorytet będzie lepszy niż wymienieni przeze mnie panowie.


@zymotic: Zadałem to pytanie celowo i zawsze dostaje podobną odpowiedź. Nie wymieniłeś konkretnej osoby - aczkolwiek ogólnie masz rację :) Zaletą takich osób jak Andrew Tate i inni jest taka, że SĄ. Przy tak ogromny popycie na zdrowe, męskie wzorce - nie ma podaży. Ktokolwiek byłby lepszy - zgadzam się, ale go nie ma.
To, że są tak
To tak naprawdę może być ktokolwiek: ojciec, starszy brat, ulubiony sportowiec, naukowiec, szanowany wykładowca.


@zymotic: nie mogą być ponieważ oni nie zmagali się z aż tak totalną dyskryminacją mężczyzn.
Moim największym problemem w życiu jest samotność, to o czym mam w ogóle rozmawiać z kimś kto nie jest samotny?