Wpis z mikrobloga

Miraski jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o wybór 1 mieszkania w #warszawa?

Jakie lokalizację kategorycznie odrzucilibyscie? Bądź jakieś dobre rady z uwzględnieniem własnych doświadczeń mieszkaniowych/znania Wawy od strony "praktycznej"?
Tak strzelając ceny za metr/sensownosc (w przyszłości i tak tam nie będę mieszkał, więc trzeba będzie wynająć)

Myślałem nad 1 wyborem to okolice #saskakepa czy #grochow ew. Max #goclaw

2 to #targowek w miarę zasięgu metra na piechotę oraz #bielany z szybkim dojazdem busem do M1
3 to #wola i okolice ks. Janusza bądź Moczydlo
Południe Warszawy jakoś mnie odrzuca przez ceny za metr jeśli coś ma sensowny dostęp do M1 (co w sumie jest oczywiste)

Korci mnie szukanie #mieszkaniedeweloperskie tak, żeby był garaż albo szukanie czegoś starszego, ale właśnie z garażem/miejscem postojowym

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 24
@obywatel_gov: Gocław spoko, ma swój klimat. Do Ostrobramskiej jeszcze ok, ale czym bliżej Grochowskiej moim zdaniem coraz gorzej. Z Gocławia blisko do trasy Siekierkowskiej i Wału Miedzeszyńskiego.

No i Balaton, ile ja tam randek przerobiłem... xd
fajne miejsce wśród blokowisk

Jeśli preferujesz transport komunikacja miejską to Gocław czy Grochów słabo teraz wygląda. Na metro jeszcze trzeba poczekać kilka ładnych lat
Jeżdżąc rowerem po chociażby Pradze :)


@piwakk: ze dwa miesiące temu wynająłem pokój w hotelu na jedną noc na Pradze i znajomi mnie pytali, czy mnie #!$%@?ło z okolicą. Myślałem, że przesadzają, ale nie. Ledwo wsiadłem do autobusu i już się grupka łysych zjebów prawie pobiła, bo jeden drugiego trącił, jeszcze po wyjściu na przystanku było przejeżdżanie palcem po szyi. XD A byłem na Pradze zaledwie od 5 minut. XD
@obywatel_gov: Z tych wymienionych najlepsze opcje

1. Saska kępa - dzielnica ma klimat, ale wiadomo że raczej skończysz w bloku niż w willi, okolica będzie w strefie niskoemisyjnej za rok a to duża zaleta, jest tramwaj, metra nie ma i nie będzie
2. Bielany - ale tylko w pobliżu tramwaju czy metra, co jest dość łatwe w tej dzielnicy, głównie stare blokowiska ale uporządkowana urbanistyka i dośc zielono, na pewno lepsza
@obywatel_gov: Ja ostatnio kupiłem na Woli i nie wyobrażam sobie innej dzielnicy, ceny wcale nie są złe. Po prawej stronie Wisły bym nie chciał mieszkać, chyba że w domu Anin/Wawer/Radość na osi SKMki (ale takiej kasy nie mam)

Mieszkania przed zakupem patrzyłem też Mokotów/Ursynów/Żoliborz/Bielany/Bemowo - kluczem max 20-25 min do centrum zbiorkomem - i szczerze mowiac najlepszy stosunek cena/jakość trafiłem na Woli. Zielono, są usługi (od restauracji po baseny i silownie),