Wpis z mikrobloga

Miraski jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o wybór 1 mieszkania w #warszawa?

Jakie lokalizację kategorycznie odrzucilibyscie? Bądź jakieś dobre rady z uwzględnieniem własnych doświadczeń mieszkaniowych/znania Wawy od strony "praktycznej"?
Tak strzelając ceny za metr/sensownosc (w przyszłości i tak tam nie będę mieszkał, więc trzeba będzie wynająć)

Myślałem nad 1 wyborem to okolice #saskakepa czy #grochow ew. Max #goclaw

2 to #targowek w miarę zasięgu metra na piechotę oraz #bielany z szybkim dojazdem busem do M1
3 to #wola i okolice ks. Janusza bądź Moczydlo
Południe Warszawy jakoś mnie odrzuca przez ceny za metr jeśli coś ma sensowny dostęp do M1 (co w sumie jest oczywiste)

Korci mnie szukanie #mieszkaniedeweloperskie tak, żeby był garaż albo szukanie czegoś starszego, ale właśnie z garażem/miejscem postojowym

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 24
od strony "praktycznej"?

Tak strzelając ceny za metr/sensownosc (w przyszłości i tak tam nie będę mieszkał, więc trzeba będzie wynająć)


@obywatel_gov: to imho kup 4 pokojowe w rzeszowie -> wynajmij na pokoje i za ten hajs wynajmiesz cos na ursynowie nad stacja metra. Nie zebym sam tak dokladnie zrobil. Uwzgledniajac, ze wynajalem na czas nieokreslony w dolku covidowym, a ludziom wynajmuje po dzisiejszych stawkach roznica wystarcza mi na katering NTFY.

Mieszkanie
@obywatel_gov: No przede wszystkim lewa strona wisły.

Masz blisko centrum handlowe, masz blisko wjazd na S8, nie ma takie tłoku.

Raczej rzadko. Jak już to wieczorem/w nocy i jadę do/z Wawra i wtedy to dramat niestety. Powrót nocnymi to godzina do półtorej.
@ChristianHorner: Praktycznie wszystkie znajome osoby mieszkają po lewej stronie. Sam mieszkałem w naprawdę wielu miejscach warszawy i co by się nie działo zawsze bliżej mi wszędzie z lewej strony wisły. Po prawej często natomiast jeżdżę rowerem i mijam naprawdę wiele miejsc wieczorem/w nocy, które nie wyglądają w żaden sposób bezpieczenie ;)
@ChristianHorner: Jeżdżąc rowerem po chociażby Pradze :)

W życiu bym nie powiedział, że jest tak samo niebezpieczenie na kole czy olbrachta.

Dziwnym trafem zawsze, ale to zawsze widzę jakieś szemrane towarzystwo na pradze, a na woli widziałem może raz czy dwa. Nawet ze znajomym kiedyś gadałem, że to jakiś kosmiczny kontrast jak wygląda praga vs wola czy centrum jeżdżąc nocą.
@obywatel_gov: po kupnie 2 mieszkań i mieszkaniu w kilku innych wynajmowanych to jeżeli miałbym Ci podpowiedzieć na co patrzeć to w 90% na lokalizacje pod względem komunikacji. Żaden standard osiedla, knajpy czy zieleń pod blokiem nie daje takiego komfortu jak możliwość przejazdu w dowolne miejsce na linii m2/m1 w kilkanaście minut. Z tych trzech to brałbym pod uwagę albo Targówek albo wolę (z naciskiem na wolę) właśnie ze względu na szybki
@obywatel_gov: Na Woli nie masz wielu nowych inwestycji, a jeśli są to około 16-17k za m2, biorąc pod uwagę jednak wszystkie inne aspekty to jest najlepsza lokalizacja ze wskazanych. Jest blisko wszędzie, stosunkowo dużo terenów zielonych, mocno rozwinięta infrastruktura usługowa.

Targówek ma swój specyficzny klimat i znowu na pierwotnym raczej nic ciekawego nie znajdziesz w okolicach metra.

Grochów i Gocławek mocno się zmieniają, sporo się obecnie rozbudowuje ta część Warszawy, powstaje