Wpis z mikrobloga

Oglądam Mandaloriana i tak sobie rozkminiam.
Jaki jest sens tych pistolecików.
Oczywiście jeśli próbujemy podejść od naukowej strony, takiej bardziej realistycznej, to nawet gdyby takie pistolety istniały, nikt nie wybrałby ich w prawdziwej walce, bo zawsze broń kinetyczna będzie o krok do przodu, nie ważne jakbyście się zesrali.

Każdy laser, czy broń plazmowa, czy cokolwiek to jest, zawsze będzie mieć rzędy wielkości mniejszą możliwość penetracji niż broń kinetyczna (na jednostkę zużytej energii do wystrzału).

Jeszcze kwestia magazynowania energii w tych plazmowych pukaweczkach jest absurdalna.

Żeby zgromadzić w pistolecie laserowym tyle energii by dokonał wiązką energii zniszczeń równych takiemu, nie wiem - M4 na pełnym magazynku. Byłaby potrzebna #!$%@? energia równa godzininom ciągłej pracy dużej elektrownii, jak nie dni którą musisz upchnąć do #!$%@? rewolwerkaxd

Ale znalazłem jedną największą przewagę i zastosowanie tych z gwiezdnych wojen - MORDERSTWA.
Kule namierzą i coś może z niej wyciągną może nie. Ale do dziury po laserze to sobie co najwyżej mogą wacka wsadzic

#mandalorian #hbo #seriale #starwars #przekmina #gownowpis #fizyka #fizykakwantowa #wojsko #bron
Pobierz KwantWykopu - Oglądam Mandaloriana i tak sobie rozkminiam.
Jaki jest sens tych pistol...
źródło: temp_file.png7700607368924448726
  • 11
@KwantWykopu:

Zwykła broń kinetyczna też jest w SW. Na przykład używają jej Tuskeni na Tatooine. Po za strzelbami w SW są nawet tradycyjne shotguny wystrzeliwujące odpowiednik metalowego śruta.

Ale tak ogólnie to SW nie jest światem science-fiction, tylko fantasy w kosmosie, nie ma sensu rozkminiać. W światach fantasy ogólnie technologia przez tysiące lat wydaje się stać w miejscu, ma po prostu wyglądać cool.
Pobierz bo-banley - @KwantWykopu: 

Zwykła broń kinetyczna też jest w SW. Na przykład używają...
źródło: h4wekrjjsh435hsge
@KwantWykopu: te lzejsze panie niuton te lzejsze

karabin na kulki bylby ciezszy od zabaweczki ktora strzela energia rowna slonca z dupy XD musialby nosic magazynki wszedzie a tak tylko wciska guzik smiesznej lampki
@KwantWykopu:

Zwykła broń kinetyczna też jest w SW. Na przykład używają jej Tuskeni na Tatooine. Po za strzelbami w SW są nawet tradycyjne shotguny wystrzeliwujące odpowiednik metalowego śruta.
Ale tak ogólnie to SW nie jest światem science-fiction, tylko fantasy w kosmosie, nie ma sensu rozkminiać. W światach fantasy ogólnie technologia przez tysiące lat wydaje się stać w miejscu, ma po prostu wyglądać cool.

@bo-banley okejjjj , ale tu nie chodzi o
Mi tutaj bardziej chodzi o to, że najbardziej zaawansowana cywilizacja imperium używa nieskuteczenj lub nieefektywnej bronii


@KwantWykopu: Bo to miało po prostu wyglądać cool z perspektywy twórcy uniwersum SW jak i widza. Tak jak w innych uniwersach fantasy robi się egzotycznie wyglądające miecze, które w normalnych warunkach w prawdziwym świecie byłyby bezużyteczne. Gdyby szturmowcy imperium w 1977 na ekranach kin strzelali z broni palnej to nie byłyby to już te same
@KwantWykopu: tak po prawdzie, plazmy czy lasery nie są aż takie złe. W kinetycznej masz jeden problem, musisz przekazać energię żeby wyrzucić pocisk z lufy. Odpowiednio ciężki pocisk i odpowiednio duża szybkość sprawią, że odrzut urwie Ci rękę razem z barkiem. Energia, jaką można przekazać, jest tym limitowana. Bardzo mocno limitowana.

Przy energetycznej sky is the limit. Jedyne, co jakoś ogranicza, to to, że zbyt silny ładunek rozgrzeje powietrze, zamieni je
nagle masz na sobie coś, co ma temperaturę setek, albo i tysięcy stopni


@tomtom666: a, zanim ktoś się czepi w tym wątku, który bez wątpienia znajdzie się w gorących, wiem, że plazma ma "trochę" wyższą temperaturę, ale uwzględniłem fakt, że rozproszy się to na jakiejś powierzchni.
Żeby zgromadzić w pistolecie laserowym tyle energii by dokonał wiązką energii zniszczeń równych takiemu, nie wiem - M4 na pełnym magazynku. Byłaby potrzebna #!$%@? energia równa godzininom ciągłej pracy dużej elektrownii, jak nie dni którą musisz upchnąć do #!$%@? rewolwerkaxd


@KwantWykopu: chłop jak odkryje miecze świetlne to go #!$%@?