Wpis z mikrobloga

Czyli co, najpierw Unia Europejska jest zła, bo wprowadza jakieś normy które ingerują w wolny rynek a kiedy nasz wspaniała władza znosi cło żeby każdy mógł importować taką zywnośc jaką chce i żeby konsument mógł decydować co je a czego nie je (mamy w końcu wolny rynek, a co) to już Polska i Unia Europejska są złe że na to pozwalają?

Weźcie się #!$%@? prawaki ogarnijcie i ustalcie jedną wersję xD
#zywnosc #ukraina #wies #rolnictwo #ue #ekologia #uniaeuropejska #wojna #bekazprawakow #bekazpisu #konfederacja
  • 22
@Janusz_Lubikwasa: ??? No to albo Unia wprowadza normy które obowiązują wszystkich, łącznie z towarem importowym albo niech zniesie normy dla wszystkich. Czemu polscy rolnicy mają dopłacać do wygórowanych norm podczas gdy ukraińskie towary wjeżdżają bez spełnienia tych norm a potem są sprzedawane po cenach tych towarów które normy spełniają, albo o zgrozo będą mieszane i będą udawać towar jakościowy. Ja osobiście jestem fanem informowania klienta w sposób bezsprzeczny i oczywisty. Czyli
no i legancko ukrofilek zaorany to mi sie podoba


@OHV1234: Cieszę się ale osobiście nie toleruje żadnych plakietek typu ukrofil, rusofil. Oceniam opinie, niezależnie od prywatnych upodobań autora. Np. według mnie to rusofil a nie 'ukrofil' powinien być osobą najbardziej atakującą korupcję ruskiego pseudopaństwa. Tak samo dla mnie polski patriota to osoba krytykująca polską władzę za jej niedostatki a nie ktoś kto wrzuca memy polan stronk
@Janusz_Lubikwasa: a jak konsument ma o tym decydowac, skoro ktos jawnie go oszukuje, a dane o tym jakie firmy sprzedawaly i nabyly feralne zboze sa tajne i nic nie wskazuje na to aby pis mial zamiar je udostpenic? sugerujesz, ze ktos dokonujac przestepstwa w rodzaju zakupu "zboza technicznego" na produkcje zywnosci opatrzy opakowanie, np makaronu czy chleba specjalna naklejka w stylu "uwaga produkt nie nadaje sie do spozycia w krajach UE
@Janusz_Lubikwasa: bo albo mamy te normy i obowiązują wszystkich, albo nie mamy, nie może być tak, że nasi rolnicy muszą dopłacać i uprawiać coś w określony sposób, żeby spełnić normy UE, a w tym samym czasie rząd sprowadza do kraju zboże, które tych norm nie spełnia, dzięki czemu jest tańsze, przecież to jest squrwysyństwo takiego kalibru, że jakby we Francji coś takiego się wydarzyło to z Paryża by nic nie zostało
@OHV1234: Wolny rynek. Możesz sobie iść do sklepu, który tak nie robi. Tak powiedział Korwin. W Chinach kupujesz wózeczek i sprzedajesz paróweczki, nie ma sanepidu i opresyjnego państwa. Jak się ludzie zatrują albo okaże się, że smażone jest na gutter oil to po prostu pójdziesz gdzieś indziej. Wolny rynek. Tak samo jak lekarz będzie źle leczył i ludzie będą umierali to możesz iść do innego lekarza a poprzedniego pozwiesz. Chcącemu nie