Wpis z mikrobloga

Wyborcy Konfederacji oraz zwolennicy Moskwy uwielbiają wycierać sobie gębę patriotyzmem oraz za każdym razem wręcz używać historii jako pałki wobec innych narodów. Pod warunkiem, że owa historia nie dotyczy Rosji. Kiedy przypada rzeczywista rocznica jakiejś ważnej uroczystości, to nagle wszyscy nabierają wody w usta i ani słowem nie zająkną się o dzisiejszej dacie jaką jest - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Przypomnę tylko, że w Katyniu władze Rosji sowieckiej zadecydowały o beztialskim wymordowaniu około 22-tysięcy Polaków, jeńców wojennych, składających się głównie z: oficerów wojskowych, policjantów, nauczycieli, lekarzy itp. W Katyniu postanowiono dokonać zbrodni na bezbronnej polskiej inteligencji, mordując jej członków strzałem w tył głowy. Kiedy 13 kwietnia 1943 roku Niemcy odkryli masowe groby żołnierzy polskich w Katyniu, władze Rosji radzieckiej natychmiastowo zrzuciły ją na hitlerowskie Niemcy twierdząc fałszywie, iż jeńcy polscy zostali zamordowani przez Gestapo jesienią 1941 roku. Do upadku komunizmu Katyń był tematem zakazanym, o którym nie wolno było wspominać. Dopiero po 1989 roku przywrócono tej zbrodni należne jej miejsce w polskiej historii.

Za zbrodnię pełną odpowiedzialność ponosi spadkobierca dawnego ZSRR - obecna Rosja. Zapewne dlatego, żaden konfederacki "patriota", na co dzień krzyczący Wołyń, Powstanie Warszawskie itp. Nie zająknął się o Katyniu nawet słowem w dniu jego rocznicy

#rosja #ukraina #bekazprawakow #historia
  • 17
@Lambo994: 16 kwietnia 1943 Sowieci wydali komunikat stwierdzający, że zbrodni katyńskiej mieli dokonać Niemcy latem 1941. Był to komunikat Sowieckiego Biura Informacyjnego.

Wersja o jesieni 1941 jako czasie popełnienia tej zbrodni pojawiła się dopiero w 1944 w tzw. raporcie Burdenki. I "przesunięcie" tego z lata na jesień wynikało stąd, że w międzyczasie któryś z obserwatorów zwrócił uwagę, że ofiary mają na sobie grubą zimową odzież - co odbierało wszelką wiarygodność wersji
@Radostingol: Nie, ja pisałem o kręceniu beki z wykopków, konfederacja, jak co roku, wspomniała o Katyniu. Nie to co podejrzewam lewica, która może wspomniała teraz (nie wiem) jak jest wojna na Ukrainie, ale wcześniej nic a nic.
Poczekajmy na 11 lipca. Wtedy Wykop będzie aż huczał od krzyczących o Wołyniu. Tymczasem dzisiaj przez cały dzień żadnego znaczącego wpisu w rocznicę Katynia.


@Lambo994: Różnica jest taka, że do jednego sprawcy się przyznali i już zdążyliśmy przebaczyć.
Wyborcy Konfederacji oraz zwolennicy Moskwy uwielbiają wycierać sobie gębę patriotyzmem oraz za każdym razem wręcz używać historii jako pałki wobec innych narodów. Pod warunkiem, że owa historia nie dotyczy Rosji. Kiedy przypada rzeczywista rocznica jakiejś ważnej uroczystości, to nagle wszyscy nabierają wody w usta i ani słowem nie zająkną się o dzisiejszej dacie jaką jest - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Za zbrodnię pełną odpowiedzialność ponosi spadkobierca dawnego ZSRR - obecna Rosja.
Nighthuntero - >Wyborcy Konfederacji oraz zwolennicy Moskwy uwielbiają wycierać sobie...

źródło: Screenshot_20230413_171214_Opera

Pobierz
  • 2
@Nighthuntero: Brawo. Nie napisałem politycy Konfederacji, tylko WYBORCY, czyli Ci którzy na Wykopie najgłośniej krzyczą o historii i Wołyniu. Dziwnym trafem dzisiaj żaden history nie krzyknął o Katyniu i aż Winnickiego musiałeś pokazać. Za to wystarczy jakiekolwiek znalezisko o Ukrainie i zaraz będzie Wołyń ( ͡° ͜ʖ ͡°)