Wpis z mikrobloga

@Bobito: A o Wołyniu to już nie wspomnisz, SBU pewnie zabrania co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nostalgiwolf: Czemu ma wspominać o Wołyniu w dniu pamięci o Katyniu?
Wołynia rocznicę również obchodzimy i pamiętamy, jeszcze przed wojną w obchodach upamiętniających tę zbrodnię udział brali członkowie najbardziej propolskiej organizacji poza naszymi granicami - ukraińskiego batalionu Azow.

Także towarzyszu, te wasze strzały to kulą w płot - czyli poziom
@Bobito: @surlin: Panowie nie bijcie, jestem po waszej stronie. To było tylko nawiązanie do niektórych, co ciągle spamują Wołyniem i jak ktoś im zarzuci, że nic nie mówią o ruskich zbrodniach to sugerują, że ukraińskie trolle próbują odwrócić uwagę od Wołynia i go usprawiedliwić ruskimi zbrodniami. Albo wrzucające Wołyń jako odpowiedź na posty dotyczące zabitego przez ruskich ukraińskiego jeńca.
@kuhhhwaaa_spock: @Bobito
mnie ciekawi, czy można stosować też tu te same argumenty
np, że "kiedy to było?! może daj jeszcze coś o potopie szwedzkim iks de"
albo, że "powinniśmy podejść, do tematu, z większą empatią, wykazać się zrozumieniem, przebaczyć i jako pierwsi wyciągnąć rękę"
@surlin: Jakieś źródło tego o Azow? Bo brzmi ciekawie a nie słyszałem nigdy

@Rusther: Cóż, ruch Azow jako taki padł "ofiarą" zorganizowanej z kremla nagonki. Ilość nieprawd i propagandy jaka się wylała (i wylewa) jest trudna do opisania - a te bzdurne tezy pozostają w ludzkich głowach kształtując ich światopogląd, więc nic dziwnego, że nie słyszałeś.

Dla jasności, będę pisał o czasach sprzed napaści moskali - to bardzo ważne, bo
@surlin: Ciekawe, ale jaką mam uwagę - to jakaś strona od teorii spiskowych, źródłami są przestarzałe artykuły z niezależnej. Nie mowię, że to nieprawda z Azovem, ale średnie chyba trochę źródło
- to jakaś strona od teorii spiskowych, źródłami są przestarzałe artykuły z niezależnej

@Rusther: Nie rozumiem zarzutu o przestarzałych źródłach. Wyraźnie napisałem, że celowo przedstawiam stan sprzed moskiewskiej inwazji - aby nie być posądzonym o to, że taka sytuacja zrodziła się teraz, gdy propolskie nastroje "zawładnęły" z przyczyn oczywistych Ukrainą.
Natomiast źródło w zasadzie masz jedno, opracowanie z uniwersytetu wrocławskiego - nie jest to raczej "strona od teorii spiskowych":
https://bibliotekanauki.pl/articles/521590
Takie
@surlin o i to jus wygląda o wiele lepiej - dziękuję, bardzo ciekawe. Wybacz dojebke ale tamto źródło wyglądało bardzo słabo, a teraz mam kolejny ciekawy argument dla psioczących na UA. Ogólnie co mnie zaciekawiło to że Azov jest powiązany ze wschodnią Ukrainą. Dziwię się bo znajoma Ukrainka właśnie z tamtych regionów opowiadała mi, że przed wojną głosowała na jakąś prorosyjską/eurosceptyczną partię bo "dbali o Europę wschodnią" i "Europa jest daleko"
Zirytowalem