Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna #ruskapropaganda #ukrainskapropaganda

Zapewne zauważyliście tutaj albo wśród znajomych pewien trend. Ci którzy byli najgorętszymi wyznawcami covida, cieszyli się na lockdowny, zabieranie wolności, najgłośniej postululowali obowiązki szczepień i zamykanie ludzi którzy się sprzeciwiają - teraz oni są najbardziej proukraińscy, tak samo zaślepieni jak w czasie covida. Nie przeszkadza im nic, nie przeszkadza im to że PIS dogadał sie z władzami ukraińskimi na trucie polaków, na brak wykorzystania okazji do rozliczenia wspólnej przyszłości. Po wojnie tego nie zrobimy, bo jak UA się obroni to już nie będziemy mieć żadnego sposobu nacisku na nich.

Ale czy powinno nas to dziwić? Proste umysł zawsze potrzebują za kimś podążać. Zawsze są najgorętszymi orędownikami najpopularniejszej sprawy. Za ich upoośledzenie nie można ich winić, w końcu każdy jest ograniczony na jakimś obszarze, ale nie warto też z nimi dyskutować, bo to beton silny niczym wyborcy pisu, a może i silniejszy.
  • 55
teraz oni są najbardziej proukraińscy


@FLAC: Co rozumiesz przez "proukraiński"? Jeżeli nie rzucam kamieniami na ulicy w Ukraińców to już jestem proukraiński? Jak kupuję w leganie prowadzonym przez Ukraińców sklepie to już nie ma dla mnie ratunku i zostałem zmanipulowany i sprzedany? A jak chcę, żeby rosja upadła na głupi ryj, wycofała się z Ukrainy i żeby wojna się zakończyła?
Nie przeszkadza im nic, nie przeszkadza im to że PIS dogadał sie z władzami ukraińskimi na trucie polaków


@FLAC: co? tego nie znałem daj więcej info co do reszty posta to się nie zgadzam mam w swojej bańce ludzi którzy zapieprzali szczepić się pierwszego dnia oraz takich którzy nie przyjęli ani jednej dawki i wszyscy nienawidzą putina i kibicują ukrainie
na brak wykorzystania okazji do rozliczenia wspólnej przyszłości. Po wojnie tego nie zrobimy, bo jak UA się obroni to już nie będziemy mieć żadnego sposobu nacisku na nich.


@FLAC: Nie da się wymusić siłą zmiany zdania, można tylko tłumaczyć, by rzeczywiście zrozumieli że wiele ich bohaterów dla Polaków są czarnymi postaciami i dlaczego.

To tak jakbyś chciał sprawić aby Ukraińcy stali się naszym bratnim narodem za pośrednictwem bombardowania ukraińskich cywili. Jak
@FLAC: byłem sceptyczny w sprawie covida, ale miałem go miesiąc temu i prawie zdechłem, a jestem młodym bardzo silnym człowiekiem, więc do tych którzy go nie przeszli polecam zamknąć mordy. a co do ukrainy to sprawa jest prosta, my ich sponsorujemy a oni walczą zamiast nas-polaków. gdzie wady?
Ci którzy byli najgorętszymi wyznawcami covida, cieszyli się na lockdowny, zabieranie wolności, najgłośniej postululowali obowiązki szczepień i zamykanie ludzi którzy się sprzeciwiają - teraz oni są najbardziej proukraińscy, tak samo zaślepieni jak w czasie covida.


@FLAC: a pokażesz ze trzy przykłady takich ludzi? xD
@FLAC: Tak jest. Znam typa który 23 lutego pisał wywody o maskach i szczepieniach a 24 lutego tak mi zawalił tablice na Facebooku contentem ukraińskim że musiałem dać "przestań obserwować". Oczywiście covida od 24 lutego już dla niego nie było.
@FLAC: Zwyczajnie ludzie nie potrafią już dyskutować.

Albo jesteś opcja A albo B. Nie ma nic pośrodku.

Zresztą to widać po tym ile plusów dostałeś.

Tak Polska powinna się w końcu nauczyć, że w polityce międzynarodowej też czasem trzeba być zwyczajnie cwanym. Nasze "elyty" tego nie umieją. Nie potrafią zagrać dobrze o swoje cele. Nie potrafią wywołać nawet drobnych nacisków.

Tak trzeba pomagać Ukrainie. Tak trzeba lać ruskich na ziemi innego
@FLAC: zauważyłem odwrotny trend. Największa fanka obostrzeń covidowych z mojego kręgu znajomych jest największą przeciwniczką pomocy Ukrainie. Może dlatego, że jest niezbyt zaradna, niezbyt pracowita, niezbyt ładna i konkurencja ze wschodu ją miażdży.
@FLAC: Jakie rozliczanie przeszłości? Co przez to rozumiesz? Przeproszenie? Wypłacanie reparacji? Wszelkie pieniądze zostaną w większości przejedzone przez rząd - gówno z tego będziesz mieć. Poza tym to nie ma żadnego znaczenia już. Ludzie, których to dotyczy w większości nie żyją. Ważniejsza jest przyszłość, a nie przejmowanie się jakimś bullshitem z przeszłości. Czym to się różni od murzynów w stanach co chcą reparacji za niewolnictwo, którego nikt z żyjących tam tak
Zapewne zauważyliście tutaj albo wśród znajomych pewien trend.


@FLAC: Szury łykające ruską propagandę antyszczepionkową (bo sputnik nie szedł + destabilizacje) łykają teraz propagandę antyukraińską (słynne szybkie przemienianie profili antycovidowych na antyukraińskie)?

Stare, znałem. Nie dziwi mnie to ani trochę. Osoby łykające ruskie członki bez popity to osoby albo mało inteligentne, albo w jakiś sposób zaburzone. Trudno żeby dziwił brak ciągłości, wyciągania wniosków, przechodzenie w skrajności etc.
@FLAC: prolockadwnowcy kochają ukrainę bo taka teraz narracja w mediach. sporo antylockdałnowych to wyznawcy rosji bo się sprzeciwiają obecnej narracji bez zrozumienia dlaczego co się dzieje i czemu co jest głupie. obie strony są absolutnie upośledzone