Wpis z mikrobloga

Pojawiają się słuszne głosy, że niektórzy ludzie w dziwny wyrażają kwik zadowolenia z powodu śmierci zwykłych cywili, co świadczy o pewnego rodzaju zezwierzęceniu. Podobne głosy obserwuję od początku w postaci przeróżnych nawoływań do represjonowania wszystkich Rosjan, bez względu na to co myślą. Początkowo próbowałem z tym jakoś dyskutować, ale jest ciężko, bo trzeba dyskutować z tą częścią społeczeństwa, która jest bliźniaczo podobna do tej najbardziej #!$%@? części narodu rosyjskiego, czyli popierającej wojnę (gdyby ich podmienić to by zachowywali się tak samo).

No ale pojawiają się argumenty uzasadniające czemu rechot z ataku terrorystycznego jest słuszny. Więc z chęcią odbiję piłeczkę:

Rosjanie mordują niewinnych ludzi na Ukrainie każdego dnia. Jeśli nie osobiście, to na zasadzie współudziału poprzez bierność.


Czy Wasi dziadkowie, rodzice i Wy zasługujecie na śmierć, bo byliście bierni wobec reżimu komunistycznego? PRL upadł z powodów ekonomicznych, a nie z powodu rewolty społecznej. Ludzie protestowali przeciwko wzrostowi cen żywności a nie przeciwko PRL. Przed komputerem łatwo mówić i nie wierzę, że podjęlibyście walkę z totalitarnym reżimem.

74% rosjan popiera wojnę na ukrainie. Niech zasmakują troche tego, co zapewnili ukraińcom i co popierają.


A tyle śmiechu było, że Putin zrobił sobie ponad 80% poparcia. Wtedy jesteście mądrzy i rozpoznajecie manipulację. Ale 74% poparcia dla wojny to musi być najszczersza prawda. Do tego jeszcze dochodzi kwestia, że znaczna część ludzi popierających wojnę popiera wojnę, którą widzą w propagandowej TV, a więc bez zbrodni wojennych, z wybielającą narracją.

nie każdemu jest przykro gdy wyborcy i fani putina giną na skutek działań putina


Oczywista próba dehumanizacji przypadkowych ludzi poprzez przypisanie im takich poglądów, żeby usprawiedliwić swoją satysfakcję z morderstwa przedstawicieli innego narodu.

#ukraina #rosja
 • 34
 • Odpowiedz
@kishibashi: mądry wpis. Duża część Rosjan jest zakładnikiem reżimu, który, oczywiście, najlepiej byłoby obalić od wewnątrz, ale nie jest takie proste. Fajnie ocenia się z perspektywy ciepłego domu w cywilizowanym kraju, jednak kiedy na jednej szali leży przyszłość twoja i twoich bliskich, a na drugiej marne szanse na zmianę czegokolwiek, to podkulasz ogon i przywykasz do srania w sławojce.

Poza tym, kiedy niedawno zabito człowieka, który był solą w oku Putina
 • Odpowiedz
@kishibashi: no ale 87,97% rosjan popiera Putina, czyli popiera też wojnę. jeśli tam zginęło 200 osób, to niecałych dziesięciu było normalnych.

możemy się pochylić nad tymi 10 normalnymi. ale 190 orków zdechło, więc to jest spoko
 • Odpowiedz
bo przecież z Nawalnym na czele Rosja byłaby zbyt silna i wróciłaby do business as usual.


@nabrzmialy: Może Cie zaszkocze, ale Nawalny to taki sam imperialista. Jemu nie przeszkadzały zapedy putina do budowy wielkiej rosji od oceanu do oceanu, a jedynie korupcja i pasienie oligarchów
 • Odpowiedz
@Leniek: a jakieś źródło? Bo jeśli masz na myśli jego mariaż z nacjonalistami w okolicach 2010 czy jego słowa na temat Gruzji, to obawiam się, że może to być nieaktualne - od obu spraw się odżegnał.

Zresztą tu nie chodzi o to, że Nawalny miałby być przywódcą kraju, bo by nim nie został. Zbyt daleka ku temu droga. Ten gość siedział w łagrze, z którego nie wyszedłby prawie do końca życia,
 • Odpowiedz
@kishibashi: popatrz na niektóre filmy Andromedy, albo wywiady z Kurczab-Redlich. Tam wyłania się jasny obraz, tam nie mieszkają wyłącznie, przeżarte wódą debile, oczywiście są ludzie, ktorzy popierają Putina i wojnę, ale są ludzie, którzy trzymią mordę w kubeł ze strachu, bo aparat represji, jest tak skonstruowany, że za post w internecie nie zgodny z linią propagandową, albo udział w proteście zatłuką cię na śmierć już w policyjnej suce, ew poddadzą Cię
 • Odpowiedz
@kishibashi: to jest ogólnie dziwny problem, kto jest winny? Czy ogłupiony propagandą przez 20 lat rusek jest winny tego, że popiera wojnę i Putina? Czy pisowski dron jest winny tego, że wpojono mu nienawiść do Tuska?

Najgorsze jest to, że nie przypominam sobie by to było rozważane w szkole na polskim. Była tylko cierpiąca jednostka w reżimie totalitarnym i bierność ogółu. Może to jest opcja, żeby to wprowadzić telewizję Kurskiego do
 • Odpowiedz
rechot z ataku terrorystycznego jest słuszny


@kishibashi: jest słuszny: to zapewne kolejna prowokacja rosyjskich służb, które mordują rosjan po to żeby zachęcić rosjan do mordowania nie-rosjan. Jest to gorzki rechot, ale jednak rechot.
Ponieważ jesteś tak bardzo zatroskany losem niewinnych, mam sugestię: idź i protestuj przeciwko napastnikom.
Zaręczam, że problemy niewinnych i przyzwoitych rosjan ustaną gdy tylko wycofają się z ukrainy i pozbędą JE fiutina.
 • Odpowiedz
Czy Wasi dziadkowie, rodzice i Wy zasługujecie na śmierć, bo byliście bierni wobec reżimu komunistycznego?


@kishibashi:

Poznałem kiedyś 85 letnią Niemkę, która w czasie wojny miała 5 lat, i żyła w niemieckim wtedy Wrocławiu. Nie była ewakuowana, gdy szedł front, więc po wojnie chodziła do polskiej już szkoły, z polskimi dziećmi. Do Niemiec wyjechała jako nastolatka.
Co mi powiedziała o tym biciu przez Polaków gdy była dzieckiem? Że absolutnie rozumie ten
 • Odpowiedz
Czy Wasi dziadkowie, rodzice i Wy zasługujecie na śmierć, bo byliście bierni wobec reżimu komunistycznego?


@kishibashi: Ogólnie to zawsze mówiłem, że każdy bierny PRLowi to zdrajca Polski. Moją babcie bito w więzieniach za szycie flag, nikt z rodziny nie służył w PRLowskim wojsku. Śmierć nie, ale karę tak.
 • Odpowiedz