Wpis z mikrobloga

W chwili gdy zostały ujawnione kolejne rosyjskie zbrodnie, warto przypomnieć, że Chiny również się wykazują zbrodniami. Codziennie tysiące Ujgurów jest więzionych w obozach i bestialsko wykorzystywanych. Warto pamiętać, że przy kupowaniu chińskich produktów wspiera się nie tylko Chiny, ale też i Rosję
#chiny #wojna #rosja
rankors - W chwili gdy zostały ujawnione kolejne rosyjskie zbrodnie, warto przypomnie...

źródło: 3_Oswo_Jl990_Zlz_U_Sc53_S85b_0_f4d1a8917e

Pobierz
  • 39
@rankors: no co ty, huaweia takiego eleganckiego mam nie kupić? Parę stówek taniej niż Samsung. A poza tym AliExpress to lepsze allegro przecież chrum chrum.

Dużo rzeczy robią i tak w Chinach, nie ma się co oszukiwać, ale polecam wspierać cywilizowane kraje, ja tak robię od paru lat. Kupując bzdury jak pokrowce na klamki, bo tanio, sami piłujemy gałąź na której siedzimy
@rankors: iluzją jest wybór konsumenta w tej kwestii. Możesz się uprzeć, żeby nie kupować niczego made in China, ale przy wielu produktach to będzie niemożliwe. Nie wiem czy jest chociaż jeden, nowoczesny smartphone, który nie ma komponentów produkowanych w Chinach. Albo będziesz kupował produkty z metką Made in Germany, a w praktyce Niemiec na taśmie to tylko składa z chińskich komponentów z ceną x2. Więc nie wiem kto na tym traci
ale polecam wspierać cywilizowane kraje, ja tak robię od paru lat


@wafel93: Żeby pozwolić sobie na wspieranie cywilizacji to trzeba więcej zarabiać. Jak ty i ja kupimy telefon wyprodukowany w normalnych warunkach to chvja da skoro 99999 innych ludzi kupi telefon wyprodukowany za pomocą niewolniczej pracy dzieci
@rankors: Kanalie, odpowiecie za te kłamstwa na temat Ujgurów. Chiński rząd nie zapomina, przyczyniliście się do zwiększenia ubóstwa w tym regionie. W większości, i tak nie udane bojkoty, przez co dobrobyt i bogactwo Chińczyków o etniczności Ujgurskiej nadal rośnie, lecz wolniej niż przed propagandą o obozach.

I czemu wrzucasz zdjęcie z centrum rehabilitacji narkotykowej w Xinjiangu?
Transhumanista - @rankors: Kanalie, odpowiecie za te kłamstwa na temat Ujgurów. Chińs...

źródło: 20230412_101434

Pobierz
@wafel93
Twoje dzialania nie maja absolutnie zadnego znaczenia, a jezeli jest Ci lepiej mentalnie to sie oszukujesz tylko - musiałbyś się odciąć od świata i żyć jak amisz, aby realnie ograniczyc chinszyczzne
@rankors: ale nawet "zachodnie" duże marki (apple, samsung) maja montownie i/lub skupują komponenty w chinach. Chiny się tak urządziły, że mają dostęp do każdego kawałka technologii i każdy kawałek mogą wytworzyć. Lub przestać wytwarzać. Gdzie nie spojrzysz "made in china" więc jeden oppo, xiaomi wte czy wewte różnicy nie zrobi, tu trzeba odgórnie blokować