Wpis z mikrobloga

12 generacja nie będzie wąskim gardłem dla RTX 3070. Ta karta jest za słaba dla RT żeby procek miał ją tam ograniczyć.


@FLAC: W tej rozdzielczości powinna sobie poradzić z RT. No i nie czarujmy się, i5-12400F to nie jest jakieś cudo. To praktycznie entry level 12 gen. Słabsze od niego są tylko dwa modele, jeśli dobrze kojarzę.
@xer78: ja używam Ryzena 1600 z RTX 3090 ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tej pory spotkałem 3 gry gdzie to CPU mnie wyraźnie ogranicza w 4K. CP2077 z pathtracingiem to nawet w 1080p ten CPU nie jest problemem, bo po prostu karta nie wyrabia.
ja używam Ryzena 1600 z RTX 3090 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: A ja od trochę ponad tygodnia mam 7700X (ʘʘ)
a grafika to ciągle GTX. W fullhd niczego mocniejszego nie potrzebuję a z nowych kart to nie wiem co powinienem wybrać.
@xer78: jakbym robił upgrade CPU to wrzucam 5800X3D i znowu spokój na lata. Mam ekran 1440p 165 Hz i TV 4K 120 Hz, więc nie muszę mieć 600 FPS bo ani nie gram esportowych gierek, ani tego nie wykorzystam na takich ekranach. Więc nawet powiedzmy że ten RTX 3090 mógłby mieć w grze X 200 FPS a mój procek osiąga tylko 140, to też jest OK bo ekran ma GSYNC więc
jakbym robił upgrade CPU to wrzucam 5800X3D


@FLAC: Wolałem pójść w nowszą generację. Może nie najtaniej ale po przesiadce z A10... Urywa jaja przy samej dupie. 5800 też by urywało. Ale nowa podstawka wystarczy na dłużej.

Granie kręci mnie coraz mniej a kręcenie fpsów ponad możliwości wyświetlacza to już wcale.