Wpis z mikrobloga

Idealny zawód nie istnie...

Magdalena Kamińska, dr hab., prof. UAM - pracuje w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną Instytutu Kulturoznawstwa UAM. Zajmuje się badaniem cyberkultury (między innymi badaniem memów).

Posiada folder liczący ponad 10 tys. cenzopap.

#2137 #wykopobrazapapieza #heheszki
falden - Idealny zawód nie istnie...

Magdalena Kamińska, dr hab., prof. UAM - pracuj...

źródło: 7dbb2bb1e74f1eb958894af512a911df,1050,0,0,0

Pobierz
  • 58
@falden

doktorat to można zrobić z farmacji, fizyki, chemii... a ta kobieta jest wykształciuchem bez żadnych kwalifikacji.


@HalTrout:

@StdPtr: Nie to raczej post prześmiewczy, ale mnie też swoją drogą uderza to, że wydajemy publiczną kasę na podobne prace "naukowe" i ponarzekam przy okazji


@djtartini1:

nie jestem humanistą z wykształcenia, ale elementem kultury, nauki, dorobku cywilizacyjnego normalnego cywilizowanego państwa jest również badanie, analizowanie nowych trendów. W kulturze, sztuce, literaturze, muzyce,
spere - @falden 
doktorat to można zrobić z farmacji, fizyki, chemii... a ta kobieta ...

źródło: 26549

Pobierz
Tym mają zajmować się wydziały humanistyczne, gdzie robione są również doktoraty z takich dziedzin, w ramach szeroko pojętej nauki o kulturze i dziedzictwie danego kraju.


@spere: Zgadzam się, ale ze względu na sposób wydatkowania pieniędzy w Polsce na te dziedziny idzie nieproporcjonalnie duża część budżetu- bo liczy się ilość, nie jakość i wartość dodana jest bardzo dyskusyjna. Właściwie to nie wiem czy już można systemowo coś zrobić z edukacją wyższą w
@djtartini1: Nigdzie w tym artykule nie pada żadne stwierdzenie które mogłoby potwierdzić postawione przez Ciebie tezy, mianowicie:

>w Polsce na te dziedziny idzie nieproporcjonalnie duża część budżetu

>dopóki nauki ścisłe będą niedofinansowane kosztem tego typu tworów

Nadal czekam na informację jaką część budżetu (jakiego?) stanowią środki przeznaczone na finansowanie "tych" dziedzin. Chętnie zobaczę też informację na temat rzekomego niedofinansowania nauk ścisłych kosztem badania cyberkultury w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i
@proceduralne: Przecież tam miałeś, że studia doktoranckie są płacone od głowy- tak jak na innych stopniach. No i tak jej prace nie mają żadnego znaczenia naukowego, ale uczelnia ma finansowanie dokładnie takie samo jak na innych studiach doktoranckich. Stąd w Polsce są gównostudia i gównoprace naukowe nic nie wnoszące, a polskie uczelnie szorują po dnie w rankingach. OK, rozumiem, że to popierasz, ale to Twoja opinia i mnie nie przekonasz. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-ksztalceniu-na-studiach-doktoranckich.html
@djtartini1: W jaki sposób sposób finansowania ma się do Twojej tezy o nieproporcjonalnej części budżetu przeznaczanej na tego typu badania? W jaki sposób ten sposób finansowania doprowadza do niedofinansowania nauk ścisłych? Nigdzie nie wskazałeś ile wynosi ten budżet, jaka to część ani jakie są potrzeby nauk ścisłych w kraju pod względem finansowania.