Wpis z mikrobloga

Jak będę kiedyś bogata, to kupie sobie stare poniemieckie gospodarstwo z Żuławach. Będę robiła sery, piwo i garnki. A jak przyjdzie zima to będę się opychać tym serem i pić piwo z moich garnków.
#marzenia #sery #piwo #ceramika
Zapomniałam. Jeszcze wędliny będę robić bo na samym serze nie pociągnę.
#wedlinydomowe
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ertrael: dziadkowie mieli gospodarstwo na Żuławach, jeszcze w latach 90. Przyjeżdżali do nich w odwiedziny Niemcy wysiedleni z tego gospodarstwa. Żuławy w ogóle mają swój klimacik
  • Odpowiedz
@w_glab_przeszlosci: mam takie samo marzenie. Nie mówię że wyjdzie bez pracy, ale nie myślałem że nigdy tego nie osiągnę. Chciałem po prostu mieć gdzieś domek nad plażą w Tajlandii i tyle. Zdala od cbdc, zamordyzmu, social scoringu itp

wbrew pozorom, to nie jest „drogie” marzenie, w czasach pracy zdalnej jest spokojnie do realizacji.


@DonTom: als w sensie w jaki sposób wyczarować na koncie pół miliona albo cały?
  • Odpowiedz
@Ertrael Na Żuławach zbyt płasko. Lepiej gdzieś na ziemiach wyzyskanych w południowo wschodniej Polsce. Tam to dopiero sa piekne tereny, z górkami i dzikimi lasami, a co najważniejsze, bardzo słabo zaludnione ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Ertrael Nie musisz być bogata, żeby robić wędliny. Sam jeszcze nie jestem, ale wędliny robię co jakiś czas, najlepsze są z dziczyzny. Nie tak dawno temu robiłem wekowane mięso i wyszło mega (mam jeszcze kilka słoików sprzed 1,5 roku i też są mega). Teraz przymierzam się do produkcji wina, bo "homemade" wódkę mam od znajomych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz