Wpis z mikrobloga

Witam,

Jestem na diecie 2k-2,1k kcal już 10 tygodni. Ostatnio czytalem, ze warto zrobić co 10-12 tygodni jakiegoś 2-3 tygodniowego diet break'a - czyli jeść tyle ile mam CPM (zalozmy o 500-600 kcal wiecej).

Walkę zaczałem 26.01 --> 102 kg
Aktualna waga 03.04 --> 92,5 kg
Hop 30 lat, 173 cm wzrostu, praca siedząca, aktywność fizyczna niewielka (5k kroków, raz w tygodniu rower)

Warto zrobić tego diet break'a , czy to jakaś ściema i lecieć z tymi 2k kcal ? Celuję w wagę docelową 80-82 kg

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #mirkokoksy
  • 5
@Giz234: ogólnie diet breaka czasem warto zrobić, ale w takim wymiarze jak to przedstawiłeś, to nie warto. Jeżeli robisz długotrwałą redukcję, powiedzmy pół roku i już jesteś zmęczony psychicznie i fizycznie deficytem kalorycznym, to wtedy owszem, może być to zbawienne i masz siłę na kolejne tygodnie redukowania. Tylko są też jeszcze inne metody radzenia sobie na redukcji, np. cheat meale, okresowe refeedy, manipulacja kaloriami w taki sposób, aby zjeść więcej, ale
  • 0
@Catmmando: @sliti666 @Frettka @Saprofit Dzięki za porady.

Generalnie czuję się dobrze. Czasem robię taki dzień, w którym zjem tyle ile wynosi w przybliżeniu moje CPM (przez cały okres redukcji zrobiłem tak może z 4-5 razy). Średnio spadam po 0,7 kg tygodniowo, więc chyba wartość OK.

W takim razie jadę dalej z koksem. Dzięki raz jeszcze !