Wpis z mikrobloga

#chatgpt #openai #microsoft #bing #chatgpt4

Prawie wszystko czego szukam(na czacie Bing) wychodzi jak w załączonym obrazku, wygląda na spory krok w tył.

Z tego co rozumiem na czacie bing jest teraz najnowszy model, 4(jedną z zalet ma być szukanie na żywo, a nie tylko z wcześniejszej "kompilacji", może to jest problemem?).
W temacie książek średnio połowa odpowiedzi to niewypały(a to raczej proste w porównaniu z innymi dziedzinami??), gdzie w Chacie GPT 3.5(tym co dalej jest na stronie OpenAI), miałem o wiele lepsze wyniki, lepszą logikę, prawie żadnych tego typu pomyłek/błędów... tak chwalą ten czat Bing(GPT4?), a on jest gorszy od tego starszego, nie można polegać na jakichkolwiek podpowiedziach, minimum 40-60% prostych pytań źle/nielogicznie.
Czy chodzi o to że to po polsku? Zauważyłem, że po angielsku robi minimalnie mniej błędów, np. poleć 10 książek Hard SF: po polsku zaczął wymieniać prawdziwych pisarzy i całkowicie zmyślone tytuły(nie to że źle przetłumaczone - ot zmyślone, łącznie ze zmyślonymi krótkimi opisami o które prosiłem, w stary modelu offline tego nie było, radził sobie po polsku i po angielsku.
Czy to czysta niekompetencja i debilizmy korposzczurów z Mikrosoftu, którzy podobno wpadli do OpenAI, zrobili czystkę i kazali wypuścić GPT4 w wersji jaka jest, byle szybko(takie krążą newsy)? Może konkurencja miesza w szukaniu na żywo(ale wtedy by były błędy faktowe, a są także logiczne). Mściwi pracownicy(korposzczury z MS robili jakąś czystkę)?
Może nie lubi książek? Nie radzi sobie z milionem automatycznie generowanych stron WWW z śmieciowymi informacjami służącymi pozycjonowaniu?(ale wtedy skąd te powtarzające się,podstawowe błędy w logice?)
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #chatgpt #openai #microsoft #bing #chatgpt4

Prawie wszystko cz...
źródło: Clipboard01
  • 3
@RabarbarDwurolexowy: a może to po prostu bardzo zoptymalizowana implementacja GPT-4? Sam Chat na stronie OpenAI ma bardzo ograniczony dostęp, a podejrzewam, że te 20$ to bardziej po to, żeby jeszcze bardziej ograniczyć liczbę bardziej aktywnych użytkowników (i wzmocnić hype), niż żeby sfinansować całą infrastrukturę.

Być może nie da się masowo puścić ruchu do pełnego GPT-4.