Wpis z mikrobloga

Siemaaaa brałem escitalopram przez pół roku i działał na mnie zajebiście, libido które było martwe z powodu nerwicy w końcu wróciło do normy (wbrew temu co mówi sie o antydepresantach że zabijają popęd), humor w końcu sie poprawił ale lek przestał działać. Teraz dostałem paroxinor (paroksetyna) czy po tym leku też mogę spodziewać się tak samo dobrych efektów? #paroksetyna #escitalopram #depresja #nerwica #ssri
  • 8
  • Odpowiedz
przez pół roku i działał na mnie zajebiście,

o miałem tak na swoim pierwszym leku. na żadnym innym już nie wróciło jak się zepsuło, a brałem z 10
została apatia, przypływu energii i chęci do życia jaki miałem przez pierwsze paru miesięcy już nigdy nie doświadczyłem niezależnie od leku / kombinacji leków i dawek. tylko apatii

mi paro i esci tak samo działały w kwestii skuteczności. po paro większa impotencja u mnie
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni:

(wbrew temu co mówi sie o antydepresantach że zabijają popęd)


Nie tyle wbrew, co ktoś ci niezbyt dokładnie powiedział. Z jakichś badań czytałem, że około 50% pacjentów przyjmujących antydepresanty oparte na wychwycie zwrotnym serotoniny powodują dysfunkcje seksualne; mój szaman z doświadczenia też mówił mi, że jakaś połowa.

Nevermind. Paroksetyna to ta sama grupa, co escytalopram, też SSRI. Szaman ci doradził, aby po pół roku zmieniać? Według mojego to jest okres,
  • Odpowiedz
od dawna nie biorę SSRI tylko bupropion który z tym nie powoduje problemów. o ile go nie zwiększa.

ogólnie nadal jakoś 'działał' i po paroksetynie, ale bardzo trudno mi było dojśći libido zmniejszone miałem z 5-6 krotnie. po esci też miałem mniejsze, ale nie aż tak. ogólnie jak nie miałeś problemów po esci to może i po paro nie będzie źle u Ciebie, one w zasadzie mają prawie taki sam mechanizm działania.
  • Odpowiedz
@Lecerdian: moje libido jest zerowe przez niepokój i zaniżony nastrój. Niepokój odczuwam w żołądku i mam parcie na stolec gdy nachodzi mnie fala niepokoju w żołądku. Jedynie escitalopram pomógł, libido wróciło i ten wewnętrzny spokój.. nie dział zbyt długo bo po paru miesiacach efekt sie wypalil i nerwica wrocila i napięcie nerwowe. teraz biore paroksetyne od 2 dni i modle sie do boga zeby mnie wyleczyla.. ta impotencja mnie dobija tym
  • Odpowiedz