Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem ekspres miele cm6160, w instrukcji jest napisane by nie używać mleka słodzonego bo może się system zatkać. Tak się składa, że żona się lubuje w napoju kokosowym barista alpro gdzie jest 3% cukru. Teraz nie wiem czy go nie oddać i szukać czegoś innego? Czy też ryzykować?
Co na to eksperci kawosze?
#kawa #ekspres #ekspresdokawy
  • 10
@rastaffan: jakbyś kupił ekspres z systemem latte-go to miałbyś ten luksus że mógłbyś do pojemniczka wlać nawet syrop klonowy zamiast mleka, a i tak by pewnie poszło bo w tym systemie mleko nie płynie żadnymi kanałami, tylko jest "wypychane" z pojemnika przez gorącą parę, więc nie ma szans żeby coś się zatkało. Przetestowałem w życiu już kilka ekspresów i właśnie system spieniania mleka to najsłabszy punkt bo prędzej czy później się
Bez problemu, spieniacze rozbiera się na części pierwsze


@Kulek1981: ciekawe jak, w systemach gdzie rurka wchodzi do bloku dyszy. No ok, jak rozbierzesz pół ekspresu i wymontujesz dysze to faktycznie. Żadnych problemów xD
@Plp_: Co? Ile ekspresów kiedykolwiek widziałeś? Jaki blok dyszy? Spieniacze składają się z kilku elementów, które wyjmuje i myje się banalnie prosto. Inaczej trzeba by je było odsyłać do serwisu na czyszczenie, co dwa miesiące.
Podaj mi proszę jeden model, w którym zaparzacz się nie rozbiera i czyści w kilka minut.
Spieniacze składają się z kilku elementów, które wyjmuje i myje się banalnie prosto.


@Kulek1981: ok to poproszę o informacje jak przeczyścisz system spieniania w takim typowym krupsie EA894T. Bo ty mówiąc "spieniacz" masz na myśli chyba sam pojemnik na mleko i rurkę, ew. Dyszę parową do spieniania w pojemniku.
Masz pecha, bo mam ten model i na zdjęciu masz cały spieniacz po czyszczeniu.


@Kulek1981: aha, czyli jednak ten przód się rozbiera żeby się dostać do środka, ok nie wiedziałem (σ ͜ʖσ)

Dawaj coś jeszcze, ośmieszysz się bardziej.


@Kulek1981: no dobra, ośmieszyłeś mnie w dyskusji na temat spieniaczy do mleka, poddaje się twardzielu ( ͠° ͟ل͜ ͡°
@Plp_: "ok to poproszę o informacje jak przeczyścisz system spieniania w takim typowym krupsie EA894T. Bo ty mówiąc "spieniacz" masz na myśli chyba sam pojemnik na mleko i rurkę, ew. Dyszę parową do spieniania w pojemniku."

Sam prosiłeś. Żaden ekspres nie posiada jakiegoś zamkniętego spieniacza, bo to byłby strzał w kolano. Para tworzy podciśnienie, zaciągając mleko i spieniając je na wylocie.