Wpis z mikrobloga

Jezeli trenuje na mase mase i mam przykladowo teraz na trening bicepsa 3 serie po 10 powtorzen z ciezarem 10kg i to jest moj maks ile jestem w stanie obecnie wycisnac to jak mam progresowac?

1. Dorzucic 1.25kg i 3 serie x 8 powtorzen
2. Sprobowac tym samym ciezarem ale 3 serie x 11 powtorzen
3. Poczekac z progresowaniem kilka treningow az miesnie urosna i wtedy dorzucic 1.25kg i 3 serie x 10 powtorzen

#silownia #kiciochpyta #pytanie #mikrokoksy #mirkokoksy

Ktora opcja?

  • 1 32.7% (18)
  • 2 25.5% (14)
  • 3 7.3% (4)
  • Sprawdzam odpowiedzi 34.5% (19)

Oddanych głosów: 55

  • 9
@pieczony_szczur_z_ogniska: To powiem tak, jak trenujesz jakiś mięsień, to to atakujesz go jakąś objęością. Na siłowni raczej celuje się, żeby objętosć była "optymalna" czytaj żeby mięsień rósł jak najwięcej czy przy jak najmniejszym wysiłku.

Np. przy obciążeniu A 3x10x12 kg mięsień rośnie o 20 jednostek
Przy obciążeniu B 4x10x12kg mięsień rośnie o 40 jednostek
Przy obciążeniu C 5x10x12kg mięsień rośnie o 42 jednostki.
Przy obciążeniu D 10x10x12kg mięsień rośnie o 45
@pieczony_szczur_z_ogniska: nic nie przepalisz, musiałbyś robić po serie po 50-100 powtórzeń i mało jeść. Od treningu z ciężarami (przynajmniej takiego prawidłowego, gdzie faktycznie masz 1-2 zapasu w powtórzeniach), to prędzej doznasz kontuzji albo jebnie układ nerwowy. Ale to na pewno nie przy trenowaniu bica.
@Timonski: Co ty gadasz. To i to jest dobre dla nowicjuszy, FBW po prostu jest dla ludzi co mają mniej czasu. Jak ma czas, robić 5 treningów tygodniowo to lepszy jest split, jak 3 no to FBW. A od siebie dodam, żeby podzielił biceps na dwa treningi, żeby wyszło całościowo 16-25 serii na tydzień i jeden trening stricte siłowy 3-6 powtórzeń + maksymalnie rozciągnąć mięsień na koniec (np. łamana, stojąc opuszczasz
@piotr-nowak37123: Napisał że robi trening na mase. Z treści posta można wywnioskować że jest osobą szczupłą, początkującą. Najlepsze co może w tej chwili zrobić to skupić się na ćwiczeniach wielostawowych. Jeśli może robić 5 treningów w tygodniu to niech robi 5 x fbw (Z podziałem na trening A i trening B) a ćwiczenia izolownę niech stanowią nie więcej niż 20% całego treningu.