Wpis z mikrobloga

Nie ma chyba bardziej wrednych jednostek niż kobiety.

Ale od początku. Może ktoś pamięta mój wpis, który miał prawie 8000 plusów:

https://wykop.pl/wpis/55297559/to-sie-dzis-wkur-u-mojej-corki-w-klasie-jest-matka/

Szybkie podsumowanie. Moja córka jest w zerówce (przedszkole) z dziewczynką, którą wychowuje sam ojciec. Jego żona a ich matka zmarła na nowotwór. Facet radzi sobie jak może i mówiąc szczerze ja go podziwiam. Dziewczynki chodzą czyste, zadbane są grzeczne i widać szczęśliwe. Facet może nie jest programistą 15-20k ale raczej nic tam nie brakuje. Czasami dorabia sobie poza pracą jako złota rączka i widać wszystkim to wystarcza. Mieszkanie i normalne auto jest więc biedy raczej brak.

Jak to jednak facet bywa w pewnych sprawach mało ogarnięty. W przedszkolu są jakieś różne tematyczne dni. Jakiś dzień dyni, daltonistów itp. Wtedy albo dzieci mają być ubranie w jakieś kolory albo mają coś przynieść.

I teraz najlepsze. Jakiś czas temu (powiedzmy 2-3 miesiące temu) było coś związanego z piernikami. Wychowawczyni kazała przynieść zrobić z dziećmi pierniki bo będą je dekorować. Mieszkam w na tyle specyficznej miejscowości (kurort nad morzem), że większość utrzymuje się z restauracji lub pensjonatów i poza sezonem nie pracuje. W sumie w grupie pracują na stałe chyba 3 matki.
Wszystkie dzieci przyniosły te pierniki zrobione w domu a on kupił córce gotowe w fajnym pudełku ale gotowe.

I teraz najlepsze. Wychowawczyni wczoraj na zebraniu poruszyła ten temat, że prosi aby rodzice w miarę możliwości bardziej przykładali się do pewnych aspektów np. dzień piernika.

Żona mi mówiła, że kobiety z grupy już między sobą doskonale wiedziały o co chodzi i mówiły:

"najlepiej tak na gotowe i nawet pierników mu się zrobić nie chciało i potem ich dzieci musiały wymieniać się między sobą na ten gotowy syf".

"Daj spokój a widziałaś jak przyzdobione były paczki na urodziny dla dzieci. No leń i tyle".

Ja mówiąc szczerze domyśliłem się, że te paczki na urodziny są zrobione przez niego jak córka to przyniosła ale byłem i tak pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania zdajac sobie sprawę ile to czasu musiało mu zająć.

Ręce opadają.

#dzieci #przedszkole #szkola #polska #ciekawostki #edukacja #polki
  • 119
Typ jest rodzicem i dni tematyczne będą się ciągnąć w PRZEZ CAŁĄ EDUKACJĘ ze studiami włącznie także niech się chłop przyzwyczai im szybciej tym lepiej.


@SarahC: pamiętam, ja przed obroną inżyniera miałem zrobić projekt szopki bożonarodzeniowej a przed obroną magistra mieliśmy dzień pierniczków z dziekanem, piękne czasy
@SarahC dziecku nic się nie stanie jak raz dostanie lufę z przyczyn losowych. Tym bardziej jeśli szkoła nie wypełnia obowiązków dydaktycznych, czyli wymaga od dzieci czegoś czego ich sama nie uczy, zrobiłbym gównoburzę. Ja chodziłem do normalnych szkół, gdzie nauczyciele wymagali od uczniów tego, co było na lekcjach.

Poza tym oceny to nie wszystko, im dziecko szybciej to pojmie tym mniej rozczarowania w życiu przeżyje. Chyba, że wyścig szczurów to teraz podstawa
@HlHl @drzewnyzwierz ja się nie mogę już doczekać aż u młodego zaczną się wywiadówki xD bo jakby tak przy mnie mówiłyby jak u OPa to od razu by szła bomba w ich stronę. Czasem w Biedronce jak są furiaci którzy narzekają na kasjerki (bo to #!$%@? ich wina że sklep zatrudnia za mało ludzi xD) to lubię wpadać z nimi dyskusje gdzie po dwóch zdaniach nie mają argumentów
mogą liczyć na pomoc państwa i wyrozumiałośc


@Ulfric_Stormcloak: a samotny ojciec nie może liczyć na pomoc państwa? w czym przejawia się większa pomoc i wyrozumiałość wobec matek? bo generalnie jak gdzieś w mediach pojawia się temat samotnego ojca, to wszyscy, baby też, mają spust jaki to on nie jest dzielny bo obiad dzieciom robi. no musi, to robi.
@Caracas: następnym razem daj znać co o tym myślisz w gronie rodziców ofc jeśli to nie fake, bo jako rodzic rodzic chodzący na zebrania do przedszkola wiem co tam się dzieje. A po zebraniu zbij pionie z ojcem dzieciaków bo robi kawał dobrej roboty i fajnie żeby wiedział ze ktoś mu tez mu kibicujesz
kobiety są zdolne do empatii tylko wobec innych kobiet i dzieci. Facet to odpad genetyczny.


@Odchod_Pasywny: precyzując, kobiety są zdolne do odczuwania i okazywania empatii jedynie względem swojego dziecka lub swoich rodziców. W każdym innym aspekcie kobieca empatia jest udawana. Ile razy zdarzyło mi się słyszeć pocieszające i wspierające się kobiety, które gdy tylko znalazły się w odosobnieniu względem siebie, natychmiast się obgadywały i szydziły ze siebie. Najlepsze przyjaciółki, koleżanki ze
@Caracas: kurde, ale mi się żal zrobiło gościa. Swoją drogą szacun dla niego, ja mam jedno dziecko i żonę do pomocy i jest ciężko, a prowadzimy swoją działalność także jesteśmy elastyczni. Ludzie są straszni i głupi, zero empatii