Wpis z mikrobloga

@Kumpel19: w długiej perspektywie to nie jest głupi pomysł. Chyba nikt nie myśli, że za 5 lat znieślibyśmy granicę i tworzylibyśmy jedno państwo? XD. Najpierw Ukraińcy muszą wygrać, potem pozbyć się resztek wpływu Kremla u siebie (a i my u siebie), potem rozpocząć powolny proces odbudowy Ukrainy, a następnie dopiero równie powolny proces integracji. To są dziesięciolecia, ale tak duże państwo w tym miejscu Europy dawałoby w końcu gwarancję trzymania w
@Wloczykij2: standardom zdecydowanie - dlatego napisałem, że to kwestia dziesięcioleci żeby Ukraina nadgoniła do naszego poziomu. Nie jest to jednak niemożliwe co sami pokazaliśmy po 89 roku. To teoretyzowanie, ale kulturowo jesteśmy bliżej Ukrainy i to z Ukrainą mamy więcej zbieżnych interesów strategicznych.
@missioncritical: Wiesz co, wydaje mi sie, ze jednak jest i byla duza roznica, nawet w 89'. My nie bylismy w CCCP, nie mielismy takiej czystki jaka byla u nich wczesniej czy prania mozgu w czasie komunizmu dla stworzenia czlowieka radzieckiego. Ja pracuje od lat z Ukraincami i Rosjanami i jednak roznice mentalne sa ogromne, chociaz pracujemy "na zachodzie". Niemniej oczywiscie jak mowisz da sie, tylko blizej nam do zachodu i to